אודות בצלאל > הקמפוס החדש

לקראת הקמפוס החדש

משרד האדריכלים היפני  SANNA  בשיתוף עם משרד ניר- קוץ הישראלי יתכננו את הקמפוס החדש של בצלאל במרכז העיר ירושלים.

הוועד המנהל של בצלאל החליט לאמץ את המלצת הוועדה לבחירת ארכיטקט לתכנונו של הקמפוס החדש של בצלאל במגרש הרוסים בירושלים. הוועדה בראשותו של יו"ר חבר הנאמנים הרצל חבס, פרופ' חנוך גוטפרוינד נשיא האוניברסיטה העברית לשעבר, חברת הועד המנהל האדריכלית אורנה אנג'ל, ראש המחלקה לארכיטקטורה של בצלאל האדריכל יובל יסקי ופרופ' ארנון צוקרמן נשיא בצלאל, המליצה בפני הוועד המנהל על  בחירה בהרכב משרד הארכיטקטים היפני SANNA  (Sejima + Nishizawa and Associates) ומשרד ניר-קוץ הישראלי.
סטודיו SANNA, זוכה פרס פריצקר לשנת 2010, נחשב לאחד המשרדים החדשניים הפועלים כיום בעולם, ושני האדריכלים המובילים אותו- ס'גימה  ונישיזאווה נחשבים לדמויות מפתח בשיח האדריכלי העכשווי. בין הבניינים שתכננו השניים: בניין רולקס  Rolex Learning Center בלוזאן, מרכז אקדמי שכבר קנה לעצמו שם של פנינה ארכיטקטונית, ובניין ה- New museum of contemporary art במנהטן. סג'ימה שימשה גם כאוצרת הראשית של הביאנלה האחרונה לאדריכלות בוונציה.
בצלאל בוחנת בימים אלה את האפשרות לבנות במגרש הרוסים עצמו בניין מעט קטן יותר, ובמקביל לעשות שימוש בבניינים היסטוריים הנמצאים בקרבת מקום. באופן כזה יתרחש שינוי אורבני אמיתי במרכז העיר.

הנחת אבן הפינה לקמפוס החדש - 21.10.2015 (בערוץ YOUTUBE של בצלאל)

קצת על ההכנות להנחת אבן הפינה