המחלקה לאמנות

ע"ש בלנש ורומי שפירו

בעולם שבו שולטים אינסטגרם, מציאות מדומה, ריאליטי, selfie, פייסבוק ומדיות חברתיות, סייבר -יישומים ותכונות אשר השתרשו כתרבות המודדת ומעריכה את המציאות על-פי יכולתה להראות או להיראות - ניצבת יצירת האמנות, והיא פועלת במרחבים מורכבים ואף סמויים  - אפופת מסתורין וכמעט בלתי ניתנת לפענוח.

מצד אחד עומד אפלטון ומשל המערה - ומצד השני עומדת אָפֶּל (Apple) והאצבעות המחליקות על מסך המגע: כיצד על יצירת האמנות לפעול במציאות זו אל מול תיווכם הקר, ההולך ומתגבר של מסכים ושל תודעות הפועלות בתדרים וירטואליים ?  על אילו אידיאות צריך האמן הצעיר להגן בתוך מערבולות הידע והנִראוּת העודפת ?  וכיצד בתוך כל אלה יוכל לאתר את קולו הפנימי ואת זהותו האישית ?  אלה הם רק חלק מן האתגרים של האמן הצעיר אשר אנו מבקשים לטפח במחלקה לאמנות.
המחלקה לאמנות היא מרחב ליצירתיות, לידע, לניסיוניות ולפריצת גבולות של כל מה שמוכר, ידוע ומנוסח. מקום לביטוי, במה לדחפים אמנותיים, לתהיות, להובלת רעיונות חדשים ולאחרוּת. מרחב עדכני לחדשנוּת, לטכנולוגיות מתקדמות ולסימני הזמן. מקום אשר שואף לשיח ולפעולה במרחבים חברתיים וקהילתיים, מחשבתיים וגיאופוליטיים; מצע לאמנות חברתית, פוליטית ולגיבוש זהויות באופן שמנסח ומקדם את השיח ואת הפעילות האמנותית בארץ.

המשך >>

בוגרי.ות בצלאל 2020 | המחלקה לאמנות

(20.8-31.8.2020)

חלק מאירועי ״בוגרי.ות בצלאל 2020״ - מגוון אירועים פיזיים ומקוונים, הגשות וחשיפת פרויקטי הגמר.