צור קשר

info.be@bezalel.ac.il
02-624-9363
02-563-1137

משרדי היחידה ללימודי חוץ נמצאים בבית הנסן, רח' גדליהו אלון 14, ירושלים

 היחידה ללימודי חוץ

אם ברצונך שניצור איתך קשר אנא מלא את הפרטים הבאים:

לימודי חוץ: עיצוב חווית משתמש

 

 

מה זה עיצובUX  ?
עיצוב חוויית משתמש (מאנגלית: UX , קיצור של User Experience ) הוא תהליך של יצירת מוצרים המספקים למשתמש חוויה משמעותית ורלוונטית לצרכיו. התהליך כולל תכנון של השימושיות והסיפוק מהשימוש במוצר. כמו כן נכללים בתהליך היבטים של מיתוג, עיצוב ותפקוד.

תפקיד מעצב UX הוא לייצר חוויה שהיא מעבר לצריכת המוצר או השימוש בו,
חוויה של יצירת קשר רגשי וחוויתי עם המוצר.
הקונספט הבסיסי בעיצוב ux הוא התהליך שעובר על משתמש כשהוא פוגש במוצר בפעם הראשונה, היווצרות הרושם הראשוני והתפתחותו עם השימוש במוצר לאורך זמן. בתהליך הזה, התפיסה של המשתמש, הפעולה, המוטיבציה והקוגניציה משתלבים כדי ליצור סיפור בלתי נשכח וקוהרנטי. ״חווית משתמש״ היא תהליך המעורר תגובות רגשיות הקובעות במידה רבה האם החוויה תיחשב חיובית או שלילית.

מעצבי UX , או מעצבים המודעים לתהליך היווצרות החוויה, מבקשים ליצור ולעצב את הגורמים המשפיעים עליו. כדי לעשות זאת נשאל למה, מה ואיך ירגיש המוצר, הפונקציונליות ולבסוף, איך מנגישים את החוויה באופן נגיש, נעים ומותאם למותג. עיצוב UX מתחיל מה״סיבה״ ואז קובע את ה״מה״ ולבסוף את ה״איך״ כדי ליצור מוצרים עם חווית משתמש משמעותית.

מטרת הקורס
מתוך הבנה שמעצבים הם אנשים חושבים ודעתניים, בעלי עניין בתחומים שונים, התהליכים שיילמדו בקורס משלב הרעיון, דרך מחקר, אפיון, ויירפריימינג ועד לעיצוב הפרטים הקטנים ביותר, יאפשרו לתלמידים להיכנס לכל פרויקט עוד בשלב הרעיון בתור בעלי ידע ויועצים, ולהיות בעלי ערך משמעותי וחסר תחליף בכל פרויקט שייקחו בו חלק.

נושאי הלימוד
חשיפה לעולמות תוכן שונים, כלים אסטרטגיים, מחקריים ועיצוביים, פרקטיים ותאורטיים ליצירת חווית משתמש איכותית. במהלך הקורס נסקור ונלמד את כל המידע והכלים הדרושים למעצבי חווית משתמש לעתיד, דרך התנסות בתהליכי חשיבה ומחקר עד לפיתוח רעיוני ועיצוב של מוצרים חכמים המותאמים למשתמש קצה.

קהל היעד
הקורס מיועד למעצבים המעוניינים להתפתח ולהוסיף לעצמם סט כלים נוסף
שיהפוך אותם ל"
one man band ".
תהליכי החשיבה ליצירת
ux טוב, נכונים לכל פיתוח של רעיון גם אם אין בו טכנולוגיה או עיצוב.

דרישות קדם
שליטה ב photoshop  ושליטה באנגלית

משך הקורס: 130 שעות אקדמיות