התוכנית ללימודי מוסמך בתקשורת חזותיתM.Des

אנו חיים בתקופה שבה השינוי במרחבים התרבותיים והטכנולוגיים הולך ומואץ. הטכנולוגיות החדשות והתמורות החברתיות הקשורות בהן מביאות להתפשטותו והתעצמותו של המרחב החזותי, ולצד זה – של מרחב ההזדמנויות הנפתח בפני העוסקים בתקשורת חזותית. במקביל הולכת ומתפתחת ההכרה בעוצמה הציבורית והכלכלית של היצירתיות והחדשנות שמעצבים ומעצבות מביאים איתם לכל סביבה שבה הם פועלים.
 
תכנית התואר השני בתקשורת חזותית (M.Des) היא תכנית דו-שנתית, היחידה מסוגה בישראל, הפועלת כחממה פורצת דרך לפיתוח פרויקטים חדשניים בשדה התקשורת החזותית.
 
התכנית מיועדת למי שהפגינו מצוינות בלימודיהם או בפעילותם/ן המקצועית בתחומי התקשורת החזותית, ומזמינה אותם/ן לפתח את המומחיות המקצועית שלהם ולרכוש מיומנויות חדשות שיכשירו אותם/ן להוביל תהליכי עומק ולפעול כסוכני שינוי במרחבים החזותיים, התרבותיים והטכנולוגיים של המאה ה-21.

הסינתזה בין תיאוריה ופרקטיקה, שהיא אחד מציריה המרכזיים של התכנית, מעודדת את הלומדים והלומדות בתכנית לפתח עמדה מעמיקה וביקורתית ביחס לשדה הפעולה שלהם/ן, להרחיב את גבולותיו ולהפוך למובילי/ות ומחוללי/ות שינוי. ברוח זו, מעודדת התכנית העמקה, תעוזה ויוזמה.

בלב תכנית הלימודים עומד פרויקט מרכזי, מעשי ומחקרי (Practice-Based Research), שאותו מפתחים הסטודנטים והסטודנטיות במשך שנתיים בליווי מומחים ומומחיות בתחומי התקשורת החזותית, התיאוריה והטכנולוגיה.

לצד תכנית הלימודים ובמסגרתה מקיימת התכנית שיתופי פעולה, סדנאות אורח ומפגשים עם מעצבים, מעצבות, חוקרים וחוקרות מובילים מהארץ ומהעולם.


רֵאשִׁית בִּכּוּרֵי

(05.10-08.9.2020)

הקרנה מקוונת של סרטי בוגרי.ות תכנית התואר השני בתקשורת חזותית