חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

פרויקט שכונת הארגזים

(פרויקט חברתי, 09.9.2007, מאהל מחוסרי הדיור בגן הסוס בירושלים, בסמוך לכנסת הישנה.)

קבוצה של שלושה סטודנטים מהמחלקה לארכיטקטורה בבצלאל:  עליאל קיי, נדב ביגניץ ואביטל וויברן, עבדה במסגרת הקורס 'אמנות ואקטיביזם' בהנחיית אלדד סידור, לאה מאואס ודיאגו רוטמן מקבוצת סלמנקה, בשיתוף עם מאהל מחוסרי הדיור בגן הסוס בירושלים, בסמוך לכנסת הישנה.
בחודש יוני 2007  הוקם במתחם המדובר מאהל למחוסרי דיור בו ומתגוררות  משפחות על ילדיהם. רוב המשפחות הן חד הוריות, וכן כאלה שהידרדרו למצב שאין ביכולתם לעמוד בתשלומי שכירות, וזאת על אף שרוב המבוגרים במאהל הינם אנשים עובדים. המשפחות עושות כמיטב יכולתן לשמור על מסגרת לילדים שהחלו בימים אלה את שנת הלימודים.

החיים במאהל קשים ובלתי נוחים: מעבר לחום הרב הקרבה הרבה לכביש ראשי,  החורף המתקרב, ישנם קשיים אובייקטיבים בגין מגורים בגינה, ללא פרטיות ונתונים להטרדות מצד שיכורים ועוברי אורח. הם מתקלחים בשירותים הציבוריים של הגן ומתקיימים מעבודה מועטה ומעזרה של אנשים פרטיים.
הסטודנטים לקחו על עצמנו לנסות ולענות על מספר צרכים ולייצר מודעות לבעיה על מנת למצוא פתרון לפני בוא החורף.
אחד הצרכים המידיים הוא מציאת מחסה, קצת יותר נעים ויציב מאוהל, גם אם הוא זמני.
שלושת הסטודנטים לארכיטקטורה שלהם היכולת, הידע והדמיון לבנות קורת גג למחוסרי הדיור,נרתמו לנושא בלהט, והקימו מבנים זמניים מקרטוני ענק שצורתם "קלאסית"- ריבוע עם גג רעפים שני חלונות ודלת, השמים בפשטותם דגש על החוסר הבסיסי בבית. מטרתם היתה לייצר אווירה מעט פחות קשה ומקום יותר בטוח לילדים עצמם שכרגע משחקים בקרבה לכביש ולעורר מודעות של הציבור הרחב שיהיה לו יותר נעים להתקרב, להתעניין ולהבין שמדובר במשפחות רגילות שנקלעו למצוקה.
ביום א' (9/9/2007), ערכו הסטודנטים ומנחי הקורס אירוע הקמה למבנים. האירוע כלל מוסיקה, פיקניק וכל שניתן על מנת להעלות את המורל ולשמח קצת את דרי המאהל- ילדים ומבוגרים כאחד.