חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

תערוכת יצירות של מטופלים בהנחיית סטודנטים מבצלאל

(תערוכה, 12.5-12.6.2008, בית החולים האוניברסיטאי הר הצופים)

תערוכת יצירות של מטופלים בהנחיית סטודנטים מבצלאל

'חברות' ו'בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים' לטובת 'הדסה הר הצופים'

זו השנה השניה שהפרויקט הייחודי מקיים את פעילותו – שיתוף פעולה בין ארגון "חברות" לבין בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים, לטובת המאושפזים בביה"ח האוניברסיטאי הדסה הר-הצופים בירושלים.

סטודנטים מהמחלקות השונות בבצלאל קיימו במהלך השנה מפגשים שבועיים עם המאושפזים בבית החולים, ובהנחייתם עבדו ויצרו יחדיו. היצירה האמנותית המשותפת הכניסה שמחת חיים, צבעוניות וציפיה לתוך כתלי המוסד הרפואי, ונתנה למאושפזים משמעות נוספת וכוחות להתמודדות וריפוי.

ארגון "חברות" היוזם הוא ארגון ללא מטרות רווח, שהוקם על ידי רחל אטון במטרה להעצים את בית החולים כמרחב מרפא לנפש. הארגון הוקם לזכרה של בתה רות אטון ז"ל שנפטרה בגיל 11 וחצי ממחלת הסיסטיק פיברוזיס.
הארגון מחזיק בתפיסה ההוליסטית הרואה באדם מכלול אחד של גוף ונפש, וקבלת החיים על מגוון החוויות של שמחה ועצב, חולי ובריאות, כשלמים.

המרכז הרפואי "הדסה הר הצופים" ומנהל ביה"ח, פרופ' שטרן תמכו בפרויקט והביעו התלהבות רבה.  בית החולים הדסה נבחר לפרויקט זה בשל העובדה שהוא משרת את מגוון האוכלוסיות הקיימות בירושלים – יהודים וערבים, חרדים וחילונים, עולים חדשים, ישראלים ופלסטינאים.

בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים רואה חשיבות רבה בקשר עם הקהילה והחברה. האקדמיה שהיא המוסד המוביל בארץ ללימודי אמנות ועיצוב מצא לנכון וראוי לצרף פרויקט ייחודי זה למערך הפרויקטים החברתיים הפועלים באקדמיה. בפרויקט לקחו חלק סטודנטים מהמחלקות הרבות בבצלאל מרקעים שונים, שהכירו בחשיבות בשיתוף פעולה עם הקהילה.
העשייה ההדדית יצרה בין המאושפזים לבין הסטודנטים שיתוף יצירתי בעל מימד אנושי באמצעות שפת האמנות וסייעה להפוך את בית החולים למקום מרפא גם לנפש.