חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

קולוקיום מחלקתי - המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית תשע"ה

(01.12.2014-22.6.2015, 13:00, אודיטוריום 222, קמפוס בצלאל בהר הצופים, )

 

 

 

 

22.6 מפגש סיכום 2015 עם ערן ארליך ראש המחלקה     לצפיה בהזמנה

8.6 קולוקיום סטודנטים     לצפיה ברשימת משתתפים

1.6.2015  דינה כהנא-גלר, ג'קרנדה קורי, דפנה קפמן     לצפיה במודעה

25.5 מפגש עם ורה קורמן - אורחים בגופם: הזר הפריבילגי באמנות
ורה קורמן היא אמנית ישראלית ומרצה לאמנות.
ההרצאה תעסוק בזרות כתפיסת עולם וצורת חיים ובשאלת הזר בעקבות מסורת עתיקת הימים של הכנסת אורחים, ובמיוחד כשמדובר ב'אורח הלא צפוי' פיזית ומטפורית. כל אלו יהוו קו מנחה לדיון ביצירות אמנות כשהפלטפורמה המרכזית שלהן היא הגוף.   לצפיה במודעה

4.5 יוני ניב - סאונד והמדעים המפוקפקים בשעה 13:00 באודיטוריום 222    לצפייה במודעה

30.3  ליאור גריידי - זהות-גוף-מקום   לצפייה במודעה

9.3 מעבר לנייר: מחשבות על רישום טראנס-דיסציפלינארי - טל יחס
במפגש הקרוב נארח את האוצרת טל יחס, שאצרה לפני כשנה את "רשמים V - הביאנלה הארצית לרישום". הביאנלה ביקשה "להתייחס אל הרישום כאל כלי הבעה חוצה הגדרות מדיומליות וחומריות, המשמש לא רק כנקודת מוצא ראשונית ליצירת האמנות, אלא כמהות צורנית ורעיונית מרכזית בחזית היצירה המוגמרת....מה קורה לקו, כשהוא פוגש מצעים אחרים? כשהוא מתפשט במרחב ללא מצע תוחם? כשהוא הופך לתלת-ממד? האם ניתן לחשוב על רישום כעל פעולה או רעיון, שהתוצר שלהם אינו בהכרח דימוי חזותי או חומרי?"  (מתוך טקסט הביאנלה)
לצפיה במודעה

26.1 E-MOTION מפגש עם איריס ארז - כוריאוגרפית, רקדנית ומורה
על מקורות השראה, דרכי עבודה ועל מה שבוער
"איריס ארז היא אחת הפרפורמריות המרתקות ביותר שפועלות בסצינת המחול המקומית. בשנים האחרונות היא עוברת אל מאחורי הקלעים ומביאה לקהל קול כוריאוגרפי נדיר, שפורט בדיוק על אותם נימים שגרמו לנו להתאהב בה כל כך על הבמה….האלמנטים מתוך יצירותיה, על הישירות, הכנות, והפגיעות שבהם, חורתים עמוק בלב ונותרים עם הצופה גם חודשים ארוכים לאחר הצפייה." (רינה לבנון, טיים אאוט)
לצפיה במודעה

12.1 הגבול כישות דמיונית - מפגש עם דוד זונשיין
דוד זונשיין - יו"ר הנהלת "בצלם", איש הייטק ויזם חברתי
"בהרצאה קצרה אנסה לתאר היסטוריה קצרה של חציית גבול פיסית, עצירה בגבול שמקובל לעבור אותו, והליכה כל הגבול על הקורבנות והתשואות שלה. הרוב המכריע של בני האדם מגדירים את עצמם דרך גבולות ברורים. הגבול, יותר משהוא תוחם ונותן מסגרת לפעולה הוא בסיס להגדרה עצמית. זו אולי הסיבה המרכזית שבני אדם נמנעים מלהתקרב לגבול, ללכת עליו ובעיקר לצאת ממנו. הפחד אינו מחציית הגבול אלא מאבדן הזהות שיתלווה לכאוס שנמצא מחוץ למרחב התחום. עולם שהזהות בו אינו קיימת."    להזמנה

29.12 בכל סמסטר יוקדש מפגש אחד בקולוקוויום לפרויקטים של מרצי המחלקה. והפעם נארח את זיויה קיי, מיה מוצ'בסקי פרנס ויעל עצמוני שידברו על פרויקטים שלהן העוסקים בסוגיות של זהות, קהילה ומקום.
מיה תרצה על עבודה שיצרה עם אמן קולומביאני במסגרת התערוכה הקבוצתית "התכתבויות". התערוכה התבססה על פורמט בו אמנים מישראל יצרו עבודות ע"פ הנחיות ששלחו להם אמנים מחו"ל, וזאת מבלי לדבר ומבלי להיפגש תוך כדי התהליך. 
זיויה תרצה על פרויקט עיצוב שיצרה בשיתוף עם נשים מבקשות מקלט מאפריקה. הפרויקט, שנולד מתוך הכרות אישית של זיויה עם אחת ממבקשות המקלט, עוסק בקשרי קהילה ודיאלוג בין תרבותי ומעלה שאלות לגבי אפשרויות ההשפעה החברתית של מעצבים ואמנים.
יעל תרצה על העבודה "שבילי יער" שהוצגה במקביל בברכת הקשתות ברמלה ובבית בנימיני בתל אביב. הפרויקט יוצר התכה בין מדיומים ובין מקומות, קושר בין ארכאולוגיה מקומית לבין זיכרונות ועבר משפחתי ונע בין ידיעה ותעלומה ובין פירוק והרכבה מחדש.  לפרטים נוספים וצפיה במודעה

15.12.2014     Sergei Isupov        לפרטים נוספים וצפיה במודעה

1.12.2014 מפגש עם  עמית צורן        לפרטים נוספים וצפיה במודעה       לצפיה בתיעוד המפגש

17.11.2014 מפגש עם האמן תומר הימן  'עד כמה רחוק ללכת עם היצירה שלך' 
במפגש אינטימי עם הבמאי תומר הימן, ננסה למשוך קו שמחבר בין הסיפור האישי לקולקטיבי ובין הפרטי לציבורי.
במהלך ההרצאה ישתף תומר בסוגיות שעולות מתוך מכלול יצירותיו ב-20 שנה האחרונות. סוגיות של משפחה, ערכים, שייכות והקשר בין היוצר אשר מצלם, חוקר ומתעמק בגיבוריו, לבין  היוצר שהופך להיות בעצמו מושא המחקר וגיבור בתוך סרטיו שלו.
במפגש זה יוקרן לראשונה הסרט "הכפר שלי" שהימן החליט לגנוז עד כה, וכמו כן יוקרנו קטעים מיצירות אחרות של הבמאי שדרכן נחשפות סוגיות שנוגעות בקיום שלנו כבני-אדם וכאמנים ובאספקטים תרבותיים חוויתים הנגזרים מבחירה זו.
הימן ידון בבחירה של הליכה עד הסוף בשם האמנות ובשאלה האם צריך ומוצדק ללכת עד הסוף ומה המחיר של זה?
לצפיה במודעה