חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

Art and Commerce - חיבור בין הכישרון הגולמי לתעשיה

(05.11-31.12.2015, 19:00, סניף גולף, דיזנגוף סנטר, תל אביב)


 

 

גולף דיזנגוף סנטר מארחים את תערוכת הבוגרים של המחלקה לצורפות ואופנה

בחלון הראווה של הסניף יוצגו עבודות בוגרים נבחרות מתוך תערוכת הבוגרים, בתאריכים 5 לנובמבר  ועד סוף דצמבר 2015

פרטים על  הפרוייקטים המוצגים (ניתן להקליק על הדימוי על מנת לצפות בתמונה מלאה.

שורה עליונה מימין לשמאל :

נטע שורק Neta Soreq 
בקצב הקפיץ Energetic Pass
לאורך הפרויקט חקרתי אופני טיפול המתמקדים בניתוב התנועה הטבעית של האנרגיה שבגופנו. פיתחתי נעליים בעלות ממשק קפיצי עם הקרקע, המנקזות את אנרגיית הגוף אל פעולת הדריכה, ובה בעת מקנות חוויית הליכה חדשה. הנעליים עוצבו בין היתר בהשראת מבנה שרירי הגוף והן מודפסות בהדפסה תלת ממדית. חומרים: ניילון 12.

מוריה אלינסון Moria Ellinson 
One Piece בד בבד
הפרויקט נוצר בהשראת צילומים מיקרוסקופיים של אורגניזמים הנוצרים מתא בודד המשכפל את עצמו. פריטי הלבוש מורכבים כולם ממארג של פיסות בד המחוברות זו לזו בעבודת יד מחושבת ומוקפדת, חתוכות בחיתוך לייזר ללא כל תפר. פיסת הבד המשוכפלת יוצרת שפה צורנית ייחודית המתכתבת עם המחזוריות המתמטית שמקורה בטבע. חומרים: צמר לבוד, עור, משי, אריגים סינתטיים.

רחלי רינגרט  Rachel Ringart
"Je Vole" (I fly)   בוא נעוף
העבודה על הקולקציה החלה ברישומי פנים, האיבר האקספרסיבי ביותר שלנו, ברכבת התחתית בניו יורק. רישומים אלה התפתחו לשפה גרפית עשירה הכוללת שימוש בצבעים חזקים ומנוגדים, דפוסים בטכניקות שונות ודימויים חוזרים בשכבות. הקולקציה, המיועדת לנשים ולגברים, מעבירה תחושות של ניכור ובדידות לצד אנרגיה קצבית ומשוחררת של רחוב בעיר גדולה. היא מביעה את הבחירה שלי לתת ביטוי לרגשות הפנימיים שלנו בצורה גלויה ופתוחה ולהימנע מהסתרה ומהדחקה. חומרים: אריגים סינתטיים.

אגם בר אילן Agam Bar Ilan 
מנגנוני הגנה  Animal Defenses
במהלך המחקר על הקולקציה גיליתי דמיון בין מנגנוני ההגנה של בעלי החיים לבין מדיהם של לוחמים במהלך ההיסטוריה. הבגדים שלגופם שימשו כמו אצל בעלי החיים עור שני, אמצעי הגנה השואב השראה מעולם הטבע. את צבעי האזהרה, את שריונות הקשקשים ואלמנטים נוספים המאפיינים אמצעי הגנה, הבאתי לידי ביטוי בקולקציה באמצעות מלאכות שונות בעבודה בעור, כגון מתיחה והקשחה, הטבעה וניפוח בחום לצד צביעה באיירבראש (Airbrush), סריגה ועוד. חומרים: עורות פרה וכבש, צמר, ניאופרן.

שירה מנור  Shira Manor
"דיגיטליזציה אופנתית" "Fashionable Digitization"
בעידן הדיגיטלי שבו אינפורמציה מגוונת זמינה ברשת, בחרתי להתמקד בפרויקט הגמר בנושאים של שכפול והעתקה. יצרתי שפה גרפית המבוססת על דימויים של פנים שהורדתי מהרשת והעברתי מניפולציות שונות במלאכת יד כגון חיתוך ואריגה המדמים פני שטח מפוקסלים. ברוח התרבות האקלקטית השתמשתי בקולקציה בחומרים מגוונים אשר טופלו במגוון טכנולוגיות עבודה כגון אריגה, רקימה, חיתוך לייזר, הדפסה דיגיטלית, הדפסה תלת ממדית ועוד. חומרים: אריגים סינתטיים, עור, גומי, פלסטיק.

שרון דהוקרקר  Sharon Dhokarker
כמו גדולה All Grown Up
הקולקציה עוסקת באהבה שלי בתור ילדה לחטט בארון הבגדים של אמי ולמדוד את בגדיה. מתוך זיכרון החוויה של הגוף בבגד העצום, יצאתי לתהליך עבודה ממושך של דיגום חופשי, ובמסגרתו הצרתי בעשר מידות בגדים גדולים שעיצבתי בעצמי, על בובת החייטים. ביקשתי ליצור שפה עיצובית המבוססת על הדיאלוג בין גודלו של הבגד לבין מידתו של הגוף. הפעם העניק לי ארון הבגדים של אמי השראה לסגנון עיצובי משלי. חומרים: צמר, משי, כותנה, אריגים סינתטיים.

מאיה זכאי Maya Zakai 
כרוניקה של קיפול Chronology of Folding
שולחן אור. על-גביו אני מניחה שרטוט, מעליו יריעת בד. בצד מחכים המשולשים. אני לוקחת נשימה ומדביקה את הראשון. ועוד אחד. הרווחים מדויקים וגם פינות המשולשים חשובות, והנה זה קורה: מתחילים לראות גזרה של ממש. אט אט הופכת יריעת הבד למשטח מלא משולשים המסמן אפשרויות שונות של קיפול. אני משחקת באפשרויות עד שמתהווים מבנים, נוצרים נפחים. הבד הפך ליריעה בעלת פוטנציאל לקיפול, שהפכה בתורה לתיק בעל נפח. חומרים: צמר, פשתן, כותנה, קפה.

סקיצה של ההצבה

הזמנה להשקה המחודשת של סניף גולף

(דימוי חסר) ליטל וייצמן Lital Weizman
חוקיות החומר Material Characteristics
במסגרת הפרויקט חקרתי את החבל ואת שימושיו המגוונים. שאבתי השראה ממלאכות קראפט המבוססות על חבלים כגון השחלה, קשירה וליפוף, אשר שימשו בין היתר ליצירת סלים ושטיחים. בתהליך העבודה שימש החבל על מבנהו, גמישותו וצורתו האין-סופית, ליצירת יריעה ונפח. כמו כן שימש החבל יסוד המוביל את הפעולה העיצובית סביב הגוף, בעבודה חופשית על בובת חייטים. הצבעוניות הניגודית מדגישה את המבניות הייחודית של הבגד ואת חוקיות החומר שנולדה מהחבל. חומרים: חבלים מכותנה, חוטי משי, עור.