חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

הרצאות השבוע בסדרת 1+1 של המחלקה לארכיטקטורה

(28.12-31.12.2015, 18:00, המחלקה לארכיטקטורה, בצלאל 1, ירושלים, )

השבוע אנחנו ממשיכים בסדרת 1+1, המפגישה מרצים מהמחלקה עם אורחים לשיחה סביב נושא משותף.
שתי ההרצאות המצוינות שלנו השבוע יתקיימו בשני וחמישי ב-18:00

יום שני, ה-28.12, 18:00
עיר פרפורמנס - איתי מאוטנר (עונת התרבות בירושלים) / נילי חר"ג            לצפיה בהזמנה
איתי מאוטנר, המנהל האמנותי של עונת התרבות בירושלים, ישוחח על ארועים זמניים ופרופרמנס כאמצעי אלטרנטיבי, העובד במקביל לתכנון ואדריכלות, לשינוי תודעה של תושבים והשפעה על המציאות העירונית, ועל אופטימיות אפשרית במציאות המורכבת של ירושלים. נילי חר"ג אשר מובילה בשנים האחרונות את יחידת הלימוד "ארכיטקטורה לימינלית" במחלקה לארכיטקטורה, תדבר על פרקטיקות של מיפוי ותנועה במרחב, אשר משלימות את הקריאות הסטנדרטיות של ירושלים ומייצרות אפשרויות חדשות לפעולה בעיר שהתכנון בה לא תמיד מצליח להתמודד עם המורכבויות והפסימיות של השטח.
---
איתי מאוטנר הוא המנהל האמנותי של עונת התרבות בירושלים. בנוסף הוא אוצר ומנחה (ביחד עם ענת ספרן) את ערבי הפצ'ה קוצ'ה בתל אביב, היה עורך ראשי של מגזיני האמנות והאופנה - "360 מעלות" ו-"42 מעלות"; והגיש את "ציפורי לילה שולפות" - תוכנית תרבות בגל"צ.
נילי חר"ג היא אדריכלית וראש היחידה "ארכיטקטורה לימינלית" בבצלאל. היא בעלת המשרד Arctic אדריכלים בירושלים.

יום חמישי, ה-31.12, 18:00
קיימות, עירוניות ומה שביניהן - תמי גבריאלי (מכון בירושלים) / ברק פלמן           לצפיה בהזמנה
קיימות היא מונח פופולרי בתכנון ערים ובארכיטקטורה. יחד עם זאת, מדובר גם במונח מאד מורכב בעל משמעויות שונות בדיסיפלינות שונות. שני הדוברים יפגישו פרספקטיבה על קיימות של תכנון עירוני אסטרטגי עם פרפסקטיבה הנובעת ממחשבה בניינית וסביבתית. זאת כדי לשאול את השאלה מהי קיימות עירונית ואיך ניתן להגדיר אותה עבור סוגי אוכלוסיה שונים ולתרגם אותה לפעולות מרחביות עם השפעה ממשית על חיי התושבים. 
---
תמי גבריאלי היא מתכננת ערים, הקימה וניהלה את היחידה לתכנון אסטרטגי בעיריית תל אביב יפו עד מאי 2013. בעלת נסיון בתכנון אסטרטגי ועירוני. הובילה את הכנת התוכנית האסטרטגית לתל אביב יפו ואת הטמעתה, תוך מתן דגש על קידום היבטי פיתוח בר קיימא במרחב העירוני. הובילה תוכניות שמטרתן פיתוח מקיים, כגון התוכנית לשבילי אופניים כתל אביב, תוכנית אב למערכת השטחים הפתוחים בתל אביב ועוד. במסגרת עבודתה במכון ירושלים מנהלת את פרוייקט "קיימות עירונית" המיועד לגבש מדיניות  לקידום אורח חיים מקיים במרחב העירוני.
ברק פלמן הוא אדריכל, מרצה במחלקה לארכיטקטורה בבצלאל ובפקולטה לארכיטקטורה בטכניון ומקים משרד STEMA, סטודיו לאדריכלות מקומית המתמקד בבנייה ותכנון ברי-קיימא.