חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

קורטייל אורבני

(12.7-14.7.2017, בית הנסן, רח' גדליהו אלון 14, ירושלים, )

אירוע סוף שנה בתכנית לתואר שני בעיצוב אורבני

 12.7-14.7
בית הנסן- מרכז לעיצוב מדיה וטכנולוגיה, רח' גדליהו אלון 14, ירושלים

הגשות גמר ומיצב של עבודות סטודנטים: 12.7, 10:00
מסיבת סיום וקוקטייל אורבני: 14.7, 10:00-17:00

לצפייה בהזמנה

לאיוונט בפייסבוק

התכנית לעיצוב אורבני בצלאל מזמינה אתכם לאירועי סוף השנה בתכנית, שיתקיימו בבית הנסן בירושלים. במשך שלושה ימים תפתח התכנית את שעריה לקהל המתעניינים, המקצועי והרחב, לקחת חלק באירועים השונים ולהיחשף לתכניה ולפרויקטים השונים שהיא מצמיחה, אשר לוקחים חלק בשיח האדריכלי-תכנוני-עיצובי העכשווי בארץ. אירועי סוף השנה כוללים הגשות של עבודות הגמר, מיצג עבודות סטודנטים, סידרת הרצאות קצרות של מרצים אורחים, מרצים בתכנית וסטודנטים, השקת ספר התכנית ומסיבת סיום קיצית- קוקטייל אורבני.
התכנית בעיצוב אורבני בבצלאל מובילה כפלטפורמה אקדמית לניהול שיח וידע על העיר העכשווית בארץ ובעולם, וכחלק מרשת של שיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים. התכנית מהווה צומת תיאורטי ומקצועי לדיון בסוגיות עיצוביות ותכנוניות בעיר. התכנית דוגלת במצוינות אקדמית ומציעה מגוון רחב של קורסים המכשירים אנשי מקצוע וחוקרים בתחום העיצוב והמחקר האורבני שהינם בעלי עולם מושגים תיאורטי עדכני, ושיתרמו לשיח ולפרקטיקה העירוניים בישראל ובעולם. עבודות הסטודנטים המסיימים את התכנית צומחות על בסיס פורה של מחקר ופעולה טקטית-אורבנית, כאשר הלימוד והמחקר התיאורטיים משמשים בסיס ידע לעבודת הסטודיו.
בהגשות הגמר, אשר יפתחו את סדרת האירועים, יציגו את עבודותיהם הסטודנטים הבוגרים בתכנית. עבודות הגמר נעשו במסגרת סטודיו המשמש כפלטפורמה לעבודה מחקרית ותכנונית ברזולוציה גבוהה. פרויקט הגמר מהווה הזדמנות להגדיר עמדה בהיבט מסוים של תחום העיצוב האורבני. כחלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב והתכנון, הפרויקט יכלול תזה ומחקר, הגדרת האתר, בניית פרוגרמה ויצירת אסטרטגיות וטקטיקות תכנוניות.
מיצב עבודות סטודנטים יכלול ייצוג אוצרותי של עבודות הסטודנטים הבוגרים לצד עבודות מקורסים אחרים בתכנית. המכלול יעניק למבקרים נקודת מבט רוחבית אודות הסוגיות האורבניות שנידונו בשנה האחרונה בתכנית והמענה התאורטי והעיצובי שניתן להן על ידי הסטודנטים.
ספר התכנית, שיושק לראשונה, הינו אסופת טקסטים ופרויקטים משדה העיצוב האורבני של סטודנטים וחברי סגל בתכנית, לצד אירועים ושיתופי פעולה שהתקיימו בתכנית לאורך השנה האחרונה. פרסום זה יהווה במה לשיח רלוונטי רוחבי המתמזג לכדי מסמך אקטואלי מגוון-תוכן.
מסיבת הסיום מהווה אירוע הסגירה החגיגי של סדרת סוף השנה. בתחילתה יתקיים אירוע פצ'ה קוצ'ה של פרויקטי הגמר לקהל הרחב, אשר תלווה בהרצאת אורח של האדריכל אומברטו נפוליטנו -Umberto Napolitano. נפוליטנו הינו אדריכל ממוצא איטלקי החי ופועל בפריז, מייסד שותף של משרד LAN Architects העוסק במגוון קני מידה אורבניים ויצירה רב-תחומית.
את היום תנעל חגיגת הקוקטייל האורבני, בתקלוט ירושלמי ובאווירה של קיץ.
כלל האירועים פתוחים לקהל הרחב ללא צורך בהרשמה מראש.
לפרטים נוספים: אדווה מטר- 052-5547229, adva@bezalel.ac.il