חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

תערוכת בוגרי התוכנית לתואר שני באמנויות

(25.5-09.6.2018, בסלמה 60 ובאבולעפיה 6, תל אביב, )

save the date - 25 .5

פתיחה - 25.5.2018

נעילה - 9.6.2018

התערוכה תתקיים בסלמה 60 ובאבולעפיה 6, תל אביב

לפרטים נוספים, רשימת מציגים ולצפיה בהזמנה

לצפיה בSTD

תערוכת בוגרי התכנית לתואר שני באמנויות בבצלאל תציג השנה 23 פרויקטים, המהווים נדבך נוסף בתהליך אקדמי מתמשך שכלל פגישות סטודיו, ימי עיון, הרצאות, סדנאות, תערוכות ושיתופי פעולה בין-מוסדיים ואינטר-דיסציפלינריים. במסגרת פעילות התכנית הוזמנו אורחים שעוסקים בפרקטיקות ובנושאים שונים, דוגמת תכנון עירוני ב”ערים מעורבות” בישראל, מגדר והגזעה, היבטים פוסט-קולוניאליים בהקשר גלובלי ולוקאלי, קריאה מחודשת של אתוסים היסטוריים מאז קום המדינה ועוד.

כל אחד ואחת מן האמנים/ות המציגים בתערוכה הוא ציר ייחודי בתכנית, ובהתאם מקיפה תערוכת הבוגרים מגוון תמטי רחב של עבודות שנוצרו במדיומים שונים שנעים ממיצג, דרך צילום, וידאו, ציור, פיסול ועד לסאונד ומיצב.

הפוטנציאל ליצור ולחדש בתחום האמנות העכשווית טמון בהבנת העומק האינטלקטואלי שבמעשה האמנות, וניצול מרבי של תנאיו ויתרונותיו הספציפיים של המקום שבו חי האמן והסביבה שבה נוצרת האמנות. מתוך כך, נדמה כי כלל הפרויקטים חולקים רגישות גדלה להקשרים המקומיים שבמסגרתם פועלים האמנים. חלקם עוסקים בסוגיות סוציו-פוליטיות ובוחנים פורמטים שונים להפצת ידע, אחרים חוקרים את החיבור שבין אמנות למדע או את היחס שבין הפרטי לפומבי, כאשר הם משתמשים באמצעים פרפורמטיביים על מנת לעסוק ביחסים בין הגוף למרחב הציבורי. הדינמיות המאפיינת את עיצובה של הזהות הלאומית בישראל עולה כנושא מרכזי בחלק מן העבודות, לצד פנייה אל הנוף האנושי והאורבני המיידי של התכנית לתואר שני השוכנת על קו התפר שבין יפו לתל אביב העיסוק באופני הייצור של אובייקטים ובמעמדם התרבותי והצפת שאלות מגדריות אל מול אידאות תרבותיות מערביות. שאלות על אודות כלכלה של טעם, סגנון ומעמד עולות גם הן על ידי שימוש בדימויים שחוקים וגנריים מתוך עולמות הגיימינג, בעוד קבוצה אחרת מעמתת את הצופה עם מערך דימויים שנשלף מן הרשת.