חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

יאשה גרובמן מרצה בסדרה "פרקטיקה אדריכלית"

(הרצאה, 23.12.2010, 18:00, בצלאל, המחלקה לארכיטקטורה, רח' בצלאל פינת שמואל הנגיד, ירושלים, )

האדריכל יאשה גרובמן מתארח בסדרת ההרצאות "פרקטיקה אדריכלית", בהרצאתו "הדרך לצורה: מעיצוב לגילוי".

ההרצאה בוחנת באופן ביקורתי תמורות בשיח העכשווי על קיימות ודיגיטאציה באדריכלות ומציעה כיוונים חדשים בתכנון מבוסס ביצועים.

יאשה גרובמן הוא אדריכל ומרצה בכיר בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. בוגר המחלקה לארכיטקטורה בבצלאל (1997), בעל תואר שני מה- DRL (Design Research Laboratory) ב Architectural Association בלונדון (2001) ודוקטורט מהטכניון (2008). לאחר סיום הדוקטורט שהה יאשה בהרוארד במסגרת השתלמות פוסט דוקטורט.

יאשה משלב מחקר אקדמי ויישומי המתמקדים באדריכלות דיגיטאלית, תכנון מבוסס ביצועים, אדריכלות בת קיימא וייצור מבוסס מחשב (CAM). במסגרת פעילותו הציבורית אצר יאשה מספר תערוכות אדרילות בינלאומיות ובניהן התערוכה "גבולות רכים" בגלריה של עמותת האדריכלים. ותערוכה "פרפורמליזם" במוזיאון תל אביב.

יאשה הוא שותף במשרד אדריכלים אקסלרוד גרובמן במסגרתו מתוכננים מבני ציבור, מבנים פרטיים ותוכניות בנין עיר תוך התמקדות במחקר אדריכלי יישומי, חדשנות עיצובית ובנייה בת קיימא.

 

סדרת ההרצאות "פרקטיקה אדריכלית" חותרת להדגיש את הזיקות המהותיות בין סביבות אקדמיות לאלו של הפרקטיקה על ידי בחינת ההשפעות הרבות של אקלים אינטלקטואלי בבתי ספר לאדריכלות על עבודותיהם של בוגריו. בסדרה יציגו אדריכלים נבחרים פרויקט אחד מתקופת לימודיהם ואחד מתקופת עבודתם העצמאית ויעמדו על הקשר ביניהן, הן מבחינת השפה האדריכלית והן מבחינת הדיון האינטלקטואלי הספציפי שביקשו לפתח באמצעותן.