חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

שבולת- עבודות סטודנטים בקורס "Site Specific"

(תערוכה, 15.4-30.4.2011, נמל יפו)

שבולת
המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל מתארחת בנמל יפו

וַיִּלְכֹּד גִּלְעָד אֶת-מַעְבְּרוֹת הַיַּרְדֵּן לְאֶפְרָיִם. וְהָיָה כִּי יֹאמְרוּ פְּלִיטֵי אֶפְרַיִם: אֶעֱבֹרָה, וַיֹּאמְרוּ לוֹ אַנְשֵׁי-גִלְעָד: הַאֶפְרָתִי אַתָּה? וַיֹּאמֶר : לֹא.  וַיֹּאמְרוּ לוֹ: אֱמָר-נָא שִׁבֹּלֶת, וַיֹּאמֶר: סִבֹּלֶת, וְלֹא יָכִין לְדַבֵּר כֵּן. וַיֹּאחֲזוּ אוֹתוֹ, וַיִּשְׁחָטוּהוּ אֶל-מַעְבְּרוֹת הַיַּרְדֵּן; וַיִּפֹּל בָּעֵת הַהִיא מֵאֶפְרַיִם אַרְבָּעִים וּשְׁנַיִם אָלֶף.
(שופטים, י"ב, ה-ו)

המילה שבולת, שמשמעותה בעברית תפרחת בעלת ציר ראשי, הפכה בעקבות הסיפור התנ"כי למושג המציין הפרדה או הבדלה בין קבוצות אתניות שונות על בסיס מאפיין לשוני.
עבודות הסטודנטים, המוצגות במרחב הפתוח של נמל יפו, בוחנות את המפגש בין שתי השפות המתקיימות במרחב שלנו, עברית וערבית, ודרכן ניתן להבין את מורכבותו וקוטביותו של המרחב שבו אנו חיים. מרחב של ניגודים, של התנגשויות, של חוסר הבנה וחוסר תקשורת - לעיתים מרחב של ייאוש, לעיתים של תקווה.
קשה לחשוב על רקע מתאים יותר לפרויקט זה מהמרחב המרתק והטעון של נמל יפו. קו גבול בין ים ליבשה, בין תל אביב ליפו, בין יהודים לערבים, בין בעלי הזכויות למקופחים; אך גם נקודת מפגש מרתקת בין שפות, תרבויות, ריחות ומראות, בין עבר, הווה ועתיד.
המיצבים הטיפוגרפיים המוצגים בתערוכה פתוחה זו עוצבו במיוחד עבור מרחב נמל יפו. הם נעשו על ידי הסטודנטים בקורס "Site Specific" בהנחייתה של ענת קציר, במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, אקדמיה לאמנות לעיצוב, ירושלים.

התערוכה תיפתח ביום שישי ה-15/4/11 בשעה 12:00, ותינעל בשבת ה-30/4/11.

פתיחה : ביום שישי בנמל יפו בשעה 12:00

נאומים + הופעה של "הסיסטם עאלי"


התערוכה הוקמה בשיתוף:
3m ישראל בע"מ - מובילה בינלאומית בחדשנות טכנולוגית. חטיבת הגרפיקה המסחרית מתמחה במגוון פתרונות חדשניים לשילוט ומיתוג עבור מעצבים ומפרסמים.
פולוקובסקי בע"מ - חברת השילוט המובילה בישראל, המקדמת חדשנות טכנולוגית ופתרונות אמנותיים המשתלבים במרחב העירוני לשיפור חזות העיר.
אלסופ פונטיסופ בע"מ - נציגת MIMAKI בישראל. החברה המובילה בישראל ביישום, תמיכה ואינטגרציה של מערכות ממוחשבות לתעשיות השילוט.