חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

גבולות

(11.5-09.6.2011, גלירת המחלקה לצילום, קומה 8, קמפוס בצלאל בהר הצופים, )

לפרטים מלאים והזמנה 

תערוכת "גבולות"
החברה הישראלית חיה ללא תודעת גבול ברורה, כשם שגבולות המדינה מעולם לא הוגדרו באופן רשמי. העיסוק האובססיבי בשאלת גבולותיה משקף בעצם את הצורך שלה להגדיר את עצמה. 
האמנות המקומית עוסקת גם היא באופן נרחב בסוגיית הגבולות. עיסוק זה בא לידי ביטוי גם בתוכנה של האומנות וגם במבנה. למימד המבני יש כמובן מקורות גלובליים יותר הניזונים מהפוסט-מודרניזם שהפך את ההפרדה המוחלטת בין המדיומים ללא רלוונטית; אולם כאשר חושבים עליה בהקשר הלוקאלי, ובוחנים את יחסה אל המימד התוכני, היא מקבלת צורה מקומית ייחודית.
אנו מאמינות שאמנות היא תלוית מקום וסביבה, ושהאומן מושפע מהמרחב בו הוא יוצר בכל מצב. תוך שלילה של רלוונטיות ההפרדה בין האסתטי לפוליטי, התערוכה רואה את ניגודים אלו כשני צדדים של אותו המטבע. היצירות שבחרנו מצביעות על צורך לאתגר גבולות. חלקן מנסות להמציא עולם חדש שבו גבולות אחרים, לתאר את הפרצות בגבולות, לתבוע גבולות חדשים של דימוי ולחשוף גבולות שקיימים רק בעבור צד מסוים.
הקשר של כל אחת מהיצירות כשלעצמה לגבולות הוא אישי ולעיתים נחבא, אך ביחד הן שייכות למקום וזמן מסויימים, כאן ועכשיו. דרך עבודות אלו והקשרים שנוצרים ביניהן באנו לרקום פירושים שיתארו את מקום זה, ובו בזמן יאתגרו את גבולותיו.

אוצרות: גלי בליי וג'נה הנסון