12.8.20
גלריות ועבודות > גלריה ראשית

גלריה ראשית

בצלאל 2019 תערוכת סוף שנה: טעימות
אסף כהן, רפרזנטציה
, 2019, בוגר/ת 2019, עיצוב קרמי וזכוכית

רפרזנטציה
asscohen@gmail.com

עבודתי היא ייצוג של תהליך. היא פיסול של תהליך. אבולוציה של רעיון ,של בריאה, של יצירה. ברצוני לחשוף את הסטרוקטורה של מחשבותיי. זה הוא עץ אסוציאציות עם ענפים רבים. חלקם ארוכים ומפותחים יותר, חלקם פחות.  לכולם גזע משותף - הוא אני. הסקרנות היא הכוח המניע את הגדילה של כל ענף ועם פקיעתה, נעצרת גדילתו וענף אחר מתחיל צומח. לפעמים ענפים משתלבים, מתפצלים, מתחברים ולפעמים נקטעים במהרה.
זו היא אבולוציה טבעית.
 עץ היצירה הזה הוא עולם שלם שמטבעו מתפצל לכדי תתי זנים, משפחות ומינים. את כולם מניע אותו כוח: בורא כל יכול שסיבותיו האמיתיות חבויות מעינינו. כל שאנו חווים הוא ייצוג של מהותו. רפרזנטציה של רעיון.
על מנת לדייק ולזקק את יצוג התהליך, בחרתי בצורות גאומטריות פשוטות הנבנות כולם באותה טכניקה - אובניים. כל צורה היא פרקטל, אטום, אבן בניין בסיסית הנתפסת בבהירות. הפרקטלים מתחברים אחד לשני באופן דומה (לא זהה) לפי חוקיות מסודרת. כך נוצרים בתהליכים מתוכננים יותר או פחות אובייקטים מורכבים יותר או פחות, פונקציונאלים או לאו.
זה אינו רק תהליך של גדילה והתרחבות אלא גם של הצטמצמות והתכנסות. במידה רבה זה הוא ריזום - תהליך שאינו לינארי או היררכי. לכל אורגניזים בעבודה חשיבות זהה במכלול. יותר מכך, בכל אובייקט טמון המכלול כולו ולכן עומד בפני עצמו כנציג הרעיון בשלמותו. לא ניתן להגדיר התחלה או סוף, רק תנועה.
העבודה עשויה מחומר גלם חשוף - חימר וברזל. אוביקטים קראמים מפוזרים על גבי משטח ברזל ארוך. חלק מהפריטים ירחפו על עמודי ברזל דקים וחלקם ינוחו על המישור.

אסף כהן
בוגר/ת 2019
רפרזנטציה
2019