20.1.21
אודות בצלאל > בצלאל בסביבה

בצלאל בסביבה – קיימות וקהילה

תו קיימות לפרוייקטים מתוך תערוכת סוף השנה 2019
יעקב שמואל גולדברג, גיבורים
, 2019, שנה ד', צילום

מולי גולדברג |

עבודה זו היא עבודה תיעודית המורכבת מליווי מצולם ומראיונות עם דמויות מובילות במאבק לקאנביס הרפואי ולמען הלגליזציה של הקנאביס. א/נשים, שלמרות קשיים וניסיונות דיכוי מטעם המדינה, ממשיכים במאבקם להשגת אישור טיפול יעיל ולהפסקת ההתנכלות לרפורמה.
התיעוד נבע מהרצון שלי ליצור עבודה משמעותית אשר תשפיע על קידום זכויות אדם ותסייע לחולים ולצרכנים החווים פגיעה בזכותם למצוא מרפא ומזור לסבלם ולממש את זכות האדם  על גופו.
ככל שהעמקתי את הלימוד על המאבק הבנתי את הבורות הציבורית שקיימת בעקבות תעמולה ואילוצים שקריים המסתירים חוסר הקשבה, אינטרסים כלכליים, עיוורון והתעמרות מצד המוסדות הממשלתיים.

במשך חודשים רבים עקבתי אחר המאבק ובחרתי מתוך התיעוד הרב שנאסף להתמקד בעבודות וידיאו של חמישה אנשים הנתפסים בעיניי כגיבורים. במילים שלהם הם מתארים דרך סיפור חייהם את חשיבות המאבק למען קנאביס רפואי וללגליזציה של הקנאביס.

חמשת הגיבורים הם: אורין פנסו, גדי וילצ'רסקי, מאיר קדוש, ניר יופטרו (המלאך), רון צפריר.
זכויות אדם - קנאביס רפואי - לגליזציה!

תו ירוק: עבודה זו עוסקת בזכויות אדם בכלל והחולים בפרט- דרך הסוגיה של הקנאביס הרפואי והלגליזציה, על מנת להעלות את המודעות לרמיסת וההתעמרות במאות אלפי חולים ובמליוני צרכנים ע״י המשטר בישראל, בחסות הרוב הדומם.
הבחירה בנושא זה נולדה מתוך ההבנה של ממדי הפגיעה והקלות והמהירות היחסית בה אנו יכולים לתקן את המצב הקיים. עבודה זו היא בעצם קריאה לפעולה ועידוד מעורבות במאבק למען חברה הומניסטית שבה האדם, חירותו וזכויותיו נמצאים במרכז ולא השטר או אמונות קדומות. בעבודה זו נעשה שימוש בסוללות נטענות ובציוד רב־פעמי. הדלק שלי היה מזון צמחי בלבד ללא מוצרים מן החי שמזיקים מאוד לסביבה. ההתניידות נעשתה בתחבורה ציבורית ובטרמפים כך שטביעת האצבע הסביבתית של עבודה זו היא מינימלית והיא תואמת את הערכים שעומדים בבסיס היצירה, עבורנו ועבור הסביבה.

יעקב שמואל גולדברג
שנה ד'
גיבורים
2019