חדשה

דור לין מונה לסגן נשיא למינהל וכספים של האקדמיה בצלאל

(05.12.2012)

דור לין מונה לסגן נשיא למינהל וכספים של האקדמיה בצלאל
לראשונה בבצלאל - תפקיד סגן נשיא לענייני מינהל וכספים

הוועד המנהל של האקדמיה בצלאל, אישר בשבוע שעבר את מינויו של דור לין לתפקיד סגן נשיא מינהל וכספים של האקדמיה בצלאל.
זוהי הפעם הראשונה שהאקדמיה ממנה סגן נשיא, תפקיד שלא אוייש עד כה.  במסגרת התפקיד החדש יהיה דור לין ממונה על תהליך של שינויים ותמורות בבצלאל ובהם גם בנייתו של הקמפוס החדש במרכז העיר, בהתאם לחזונו החדש של המוסד.
דור לין הצטרף לצוות מוזיאון ישראל בשנת 1994 ומתחילת דרכו בלט בכישוריו האישיים והמנהליים. הודות לכישוריו אלה התקדם במהירות ובשנת 2002 מונה לסמנכ"ל. בתפקידו זה הוביל את פרוייקט חידוש הקמפוס של מוזיאון ישראל, הליך שהוכתר בהצלחה רבה וזכה להדים בארץ וברחבי העולם. ביולי 2012 הכתיר ה"ניו-יורק טיימס" את מוזיאון ישראל בירושלים כ"חוף מבטחים ייחודי ואוניברסלי העומד בשורה אחת עם המוזיאונים החשובים ביותר בעולם".

דור לין יתחיל את תפקידו ב-1 במרץ 2013. 

ג'יימס סניידר, מנכ"ל מוזיאון ישראל: "דור לין הוא חבר יקר בצוות מוזיאון ישראל מאז 1994 אשר גם מכהן כסגן מנכ"ל משנת 2002 ונחשב מנהל מוערך מאוד בסקטור התרבותי. תרומתו להצלחת פרויקט חידוש המוזיאון ותצוגות הקבע וכן תהליכי רה-ארגון חשובים אחרים היתה עצומה. אנחנו גאים מאוד שהישגיו והניסיון שלו במוזיאון אפשרו לו לקבל את האתגר החדש וההיסטורי באקדמיה בצלאל".

פרופ' אווה אילוז נשיאת האקדמיה בצלאל: "האקדמיה בצלאל עומדת בפני שינויים משמעותיים, גיאוגרפיים, ארגוניים ואקדמיים.  המעבר של האקדמיה למרכז העיר ירושלים הוא לא רק שינוי במקום ובמבנה הארכיטקטוני שלו אלא התחדשות מלאה של המוסד.  בצלאל נשארת והייתה האקדמיה הותיקה והמובילה בלימודים גבוהים באמנות, עיצוב וארכיטקטורה בישראל וההנהגה החדשה של האקדמיה כבר פועלת למען הקמת מוסד בינלאומי ברמתן של אקדמיות דומות מובילות בעולם.  מעט מאוד אנשים מתאימים לתהליך החשוב הזה כמו דור לין, אשר יחד עם ההנהלה החדשה יובילו את בצלאל למוסד מצטיין ברמה הבינלאומית.  אלה זמנים מרגשים ומלהיבים עבור האקדמיה ועולם האמנות, העיצוב והארכיטקטורה בישראל. האקדמיה מאחלת לדור לין הצלחה בתפקידו החדש".