חדשה

מועמדויות וזכיות בפרסים - פברואר 2013

(10.2.2013)

האקדמיה מברכת את אליסה גויחמן בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית על זכייתה בפרס סנדברג למחקר ו/או פיתוח מטעם מוזיאון ישראל.

הפרס הוענק על הצעת המחקר "הטמעת דפוסי התנהגות של ניווט במרחב פיזי על-פני טופוגרפיה של שפה, או: כיצד יכול אדם להתמצא בשפה זרה?".
גויחמן מציעה פיתוח של ממשק משתמש המיישם את עקרונות ההתמצאות במרחב גיאוגרפי בלימוד שרה זרה. במקום שינון היא מציעה תהליך חווייתי, חושי ואינטואיטיבי הקושר את החיפוש בלקסיקון עם ההתמצאות בשטח. הצעתה סוללת דרך חדשה להבנת מבנה השפה הנלמדת באמצעות "ניווט" בין מילים בעלות קרבה סמנטית.

האקדמיה מברכת את עתי חן, בוגר ומרצה במחלקה לצורפות ואופנה על זכייתו בפרס אנדי לאומנויות עכשוויות לשנת 2014, ומאחלת לו הצלחה (לפרטים נוספים : הארץ - גלריה, 11.2)


בצלאל מברכת את ליאור בן חורין, בוגר המחלקה לאמנויות המסך אשר התקבל לפסטיבל הבינלאומי GKIDS, ניו יורק עם פרויקט הגמר, הסרט Head on.
GKIDS הוא פסטיבל סרטי ילדים הגדול ביותר בצפון אמריקה.  בין חבר השופטים של הפסטיבל ניתן למצוא את זוכי פרס האוסקר: ג'יימס שמוס (פרס הסרט הטוב ביותר "הר ברוקבק"), גאס ואן סנט (פרס הבמאי הטוב ביותר "מילק", "סיפורו של וויל האנטינג"), סוזן סרנדון (פרס השחקנית הטובה ביותר "איש מת מהלך", "עסקה מגונה") ועוד.

הסרט Head on מספר על דהרה חסרת מעצורים לעבר המושך, הנוצץ והבלתי מושג.  הדהרה טומנת בחובה סיפוק והצלחה אך גם חורבן והתפכחות.

לינק לסרט:

http://vimeo.com/28299236