חדשה

DROPS - אפליקציה חדשה להעברת מסרים מבוססי מקום

(17.2.2014)

מקום. הוא שם המשחק החדש! -  4 סטודנטים לארכיטקטורה מהאקדמיה בצלאל, פיתחו אפליקציה חדשה להעברת מסרים מבוססי מקום, שמשנה את האופן בו אנו חושבים על הודעות SMS.

 Drops פותחה ע"י הלן וקסלר, עתליה גרינברג, ניר שווקה וראם ראובן במסגרת קורס ליזמות וטכנולוגיה בהנחיית רולי אליעזרוב, נשיא חברת Gigya.

וואטסאפ, פייסבוק מסנג'ר, אימייל. כולנו טובעים תחת עומס ושטף המידע הזורם אלינו ממכשיר הסמרטפון. הבעיה היא, שבהרבה מהפעמים מידע זה אינו בהכרח רלוונטי באותו הרגע בו אנו מקבלים אותו, וכך הוא נשכח מאתינו, מעיק אלינו, או סתם משמש כרעש רקע ביום יום שלנו.

 Drops משנה את חוקי המשחק, מתעלמת מאלמנט הזמן, ומציבה את אלמנט המקום, בראש סדר העדיפויות. ההודעות שנשלחות ומתקבלות דרך האפליקציה, הינן מבוססות מקום ללא קשר לזמן. זו אינה עוד אפליקציה של מסרונים ותקשורת מידית ומהירה, Drops מביאה איתה משהו חדש ומרענן.
 
אז מה זה אומר?
בהודעה רגילה אנו בוחרים למי מאנשי הקשר לשלוח את הודעה, כותבים את תוכן ההודעה ושולחים. בDrops, בוחרים בנוסף גם, לאיזה מקום לשלוח את ההודעה. באופן הזה, רק כאשר אותו אדם יגיע פיזית אל המקום שהוגדר, הוא יקבל את ההודעה, ויוכל לראות את תוכנה.
הקונספט הזה של העברת מסרונים (ובגרסה הבאה גם תמונות ווידיאו) מבטיח שהמידע המגיע למשתמש יהיה, אקטואלי ויצור צורת תקשורת עמוקה יותר, בין המתכתבים. מכיוון שהוא מבוסס מקום, ולא זמן.
עם Drops המשתמש עשוי לקבל הודעה היום, אולי מחר, ואפילו שנה מרגע שהיא נשלחה. אך שההודעה תגיע היא תהיה רלוונטית ומפתיעה מתמיד. 
 
האפליקציה מינימליסטית בעיצובה ומחדדת את הרעיון הפשוט של לשלוח ולקבל הודעות ע"פ מיקום ובדרך זו לחזק את הקשר בין האדם לעיר.
 
מנווטים על המפה, מוצאים את המקום הרצוי, ומשאירים Drops ברחבי העיר. ניתן להשאיר הודעת, לעצמי, לחבר או לכמה חברים. (ובגרסה הבאה גם הודעות ציבוריות), את היסטוריית ההודעות רואים על גבי המפה עצמה, ובקלות ניתן ליצור רשימה של מקומות מועדפים, ולמיין את ההודעות שלי על פי איש קשר או על פי מקום.
Drops יכולה להיות שימושית ויעילה, למשל: ביום שבת בערב נזכרת במטלה חשובה בעבודה, שילחו הודעה למקום העבודה שלכם, וביום ראשון בבוקר כאשר החבר לעבודה יגיע, הוא יקבל את ההודעה ויראה שביקשתם לסיים את הדו"ח דבר ראשון על הבוקר. אתם הורדתם מעליכם את התיק בשבת בערב, ואפילו לא הפרעתם לחבר במוצאי השבת.
 
מעבר לפן הפונקציונאלי, הודעות DROPS יכולות להיות רומנטיות ומפתיעות, שילחו הודעה, לבסיס הצבאי המרוחק והילד יקבל אותה בראשון בבוקר, לחנות בגדים מגניבה וספרו לחברה מה כדאי לה לקנות, או סתם הפתיעו ושמחו את בת הזוג במקום המיוחד שלכם.
 
 Drops - it's all about context
את האפליקציה אפשר למצוא באפ סטור או בגוגל פליי, תחת השם "Drops" או "Drops messaging"
קישורים להורדת האפליקציה:               Google play          app store  
  
למידע נוסף :
 
 
 
 
סיקור במדיה:
TIMEOUT  12.2.14
FEEDER 6.2.14

 
לפרטים נוספים ניתן לפנות לאלון רוטמן, יח"צ בצלאל- 054-7960217