חדשה

HopeSpot ו CityZen במרתון ירושלים

(19.3.2014)

האקדמיה בצלאל ומד"א בשיתוף מרתון ירושלים ועירית ירושלים משיקים ניסוי ראשון ופתוח לקהל הרחב לפרויקט: HOPESPOT ו- CITYZEN

HopeSpot         CityZen

כחלק מתהליך המחקר ופיתוח של פרויקט DESURBS, קיימנו הפעלת ניסיון של שני המוצרים המרכזים שנוצרו בבצלאל. ההפעלה התקיימה  במסגרת המרתון של ירושלים. ביום שישי, 21 במרץ, בין השעות 8:00- 11:0 בעמדת מד"א המרכזית של מרתון ירושלים בגן סאקר.
במקביל, הפעלנו צוות מחקר שבוחן את האופן בו נתפש HopeSpot  על ידי הקהל הרחב, הרצים והמפעילים.


מטרת ה-HopeSpot היא לספק מוצר יעיל, חסכוני, נגיש ונישא שמטרתו היא שיפור ההתמודדות עם אתגרי תקשורת עם קהלים גדולים. אירוע המוני מתוכנן כגון מרתון או הופעה, או חלילה אירוע אסון המוני, מחייבים העברת מידע להמונים לגבי אופן הניווט במרחב העירוני בצורה ברורה ובטוחה.


האפליקציה החברתית CityZen תופעל על ידי צוות של סטודנטים ומרצים לניטור הפריסה המרחבית של עמדות הגשת הסיוע ודיווח על אירועים ומפגעים שונים לאורך מסלולי הריצה. לאחר המרתון, נבצע ניתוח GIS לשכבות השונות של המידע שנאסף.

CityZen הינו שירות חברתי, עירוני, מבוסס מיקום, המאפשר לתושבים ולרשויות לפעול יחד על מנת ליצור עיר בטוחה. המטרה העיקרית של שירות סיטיזן היא לספק לרשויות תמונת מצב בטיחותית ובטחונית, איכותית ומדוייקת; להעביר מסרים מיידיים אל התושבים בזמן שיגרה ובארועי אסון וכן הידוק הקשר עם התושבים שמעוניינים לתרום יותר לשיפור העיר.


DESURBS מקיים כנס ביום שני, ה- 12 במאי 2014. וללמוד יותר על הפרויקט ולהרשם לכנס בקרו באתר:
http://www.bezalel-desurbsconference.info

 

 

תוצרי הניסוי, יחד עם מחקר אורבאני רחב, יוצגו בכנס בינלאומי של DESURBS שיתקיים בחודש מאי בבצלאל.
לפרטים נוספים על הכנס

לצפיה בהזמנה