חדשה

קול קורא לתערוכת קבע בבית משפט השלום בירושלים

(11.2.2016)

 במסגרת פעילות המחלקה לצילום בבצלאל, אנו מזמינים סטודנטים, בוגרים ומרצים במחלקה לצילום, להגיש צילומים לתערוכת קבע שתפתח בתחילת חודש מאי 2016 בבית משפט השלום בירושלים. את התערוכה אוצרים סטודנטים מהמחלקה במסגרת קורס ייעודי לנושא, בהנחיית הדס זמר בן-ארי. *

המבנה בו ממקום בית משפט השלום בירושלים, הנו חלק ממתחם מגרש הרוסים שנבנה באמצע המאה התשע עשרה כאכסניה לעולי רגל נוצרים. לאורך ההיסטוריה, יחד עם חילופי השלטון המקומי, השתנה ייעודו של המבנה. החל מאכסנייה, לבית כלא ,דרך מתחם צבאי ועד בית משפט. גם היום חולק בית המשפט את חצרו הפנימית עם נזירות ממסדר צלייני רוסי ונוכחותן מהדהדת את תולדות המתחם.
 
את מסדרונות בית משפט השלום בירושלים פוקדים מדי יום שופטים, עורכי דין, פרקליטים ושאר עובדי המוסד, לצד הציבור הרחב, העושה שימוש בשירותיו של בית המשפט, בערכאות קלות עד בינוניות.
בנוסף לתפקידו הפורמלי של המוסד כמיישב מחלוקות בין אזרחים וגופים ציבוריים שונים, בית משפט השלום   מחנך לאחריות אזרחית,לכיבוד החוק מתוך הכרה בכך שהוא נועד לשרת את רווחת הפרט בחברה.
התערוכה תמוקם במסדרונות בית המשפט בין לשכות השופטים ואולמות הדיונים. זוהי נקודת מפגש בין הפרט לחוק ולצדק, בין מגוון זהויות ונקודות מבט, בין ההיסטורי לבין העכשווי, ולבסוף בין אמנות למוסד ציבורי.

הנכם מוזמנים להעביר דימויים לתערוכה בהתייחס לנקודות המפגש הללו לא יאוחר מ 3.3.16.
יש להגיש את העבודות על קובץ פי די אף הכולל את שם האמן, טכניקה, כותרת ושנה
נא לכתוב בשם הקובץ את שם האמן באנגלית
לדוגמא:  boris-schatz.pdf
גודל העבודות שיוצגו הינו אחיד לכל המשתתפים:  50x70 cm
נא לשלוח את הדימויים אל: shalomcourt1@gmail.com
 
בברכה,
צוות אוצרות תערוכת בצלאל בבית משפט השלום
 
* התערוכה תוצג לפרק זמן של מספר שנים לפי שיקולים אוצרותיים של בית המשפט. עותקי תצוגה של התצלומים הנבחרים יודפסו בבצלאל וימוסגרו במסגרת אחידה על ידי האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. אין להעביר עותקים מקוריים/חתומים של תצלומים.