חדשה

נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו בפתיחת שנת הלימודים בבצלאל

(01.11.2016)

נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו ביקרו ביום א' 30 באוקטובר, באקדמיה בצלאל, וחנכו את פתיחת שנת הלימודים האקדמית בישראל ואת השנה ה-111 בבצלאל, המוסד האקדמי הראשון שנוסד בארץ ישראל.

נשיא המדינה נפגש עם נשיא בצלאל, פרופ׳ עדי שטרן, ראשי מחלקות, מרצים, דיקנית הסטודנטים, ועם  סטודנטים ממגזרים שונים המשקפים את חזון ארבעת השבטים של הנשיא. הנשיא דיבר בפני סטודנטים נרגשים שזהו יומם הראשון בלימודים, וסיפר להם שהכיר את רעייתו נחמה במסיבה בבצלאל.

בדברים שהוקדשו לבצלאל אמר הנשיא כי טובי האמנים למדו כאן ופעלו כאן. עוד אמר כי בשנים האחרונות בצלאל העז לפרוץ את החומות שעטפו אותו לפתוח את שעריו ולהרחיב את החשיפה והדיאלוג לסביבה הירושלמית, לקהלים מכל השבטים הישראלים, כולל חרדים וערבים ואת התוצאות ניתן לראות בקרב היושבות והיושבים באולם זה והן מרגשות מאוד.

"החברה הישראלית עוברת שינויים מרחיקי לכת בעשורים האחרונים, אמר הנשיא והוסיף: "ארבע קבוצות הקיימות בה, חילונים, חרדים, דתיים וערבים, הולכות ומתקרבות זו לזו בגודלן אך מתרחקות זו מזו בתפיסות עולמן. מערכת החינוך המפוצלת שלנו, בה לומדת כל קבוצה בנפרד, רק מגדילה את המרחק ביניהן. יקיריי ויקירותיי הסטודנטים, כשאני רואה אתכם, צעירים וצעירות מכל הקבוצות, מתחילים ללמוד יחד ויודע שתפעלו יחד בירושלים, אני קצת מקנא בכם, אבל בעיקר מתפעל ומחכה לבשורה שתביאו לירושלים ולחברה כולה. אתם, אתם התקווה הישראלית שלנו. שנת לימודים מוצלחת".

נשיא בצלאל, פרופ׳ עדי שטרן סיפר לנשיא המדינה כי השנה מתחילים ללמוד בבצלאל סטודנטים המגיעים מ-126 ישובים שונים בישראל. פרופ׳ שטרן התייחס לכך שבבצלאל פועלים להגדלת מספר הסטודנטים מן החברה הערבית ומן הקהילה החרדית: ״לפני עשור למדו בבצלאל 16 סטודנטים מן החברה הערבית, היום קרוב ל-130, מחציתם ממזרח ירושלים. היום לומדות בבצלאל כמעט 150 סטודנטיות חרדיות, בשלוחה חרדית יחידה וראשונה מסוגה בעולם, לימודי מכינה, אמנות וארכיטקטורה. בעולמות התוכן בהם אנו עוסקים, בסוג הלימודים האקדמיים הללו, אין זה מובן מאליו כלל ועיקר.״

הנשיא פגש סטודנטים אשר עסקו ביצירה שלהם בבצלאל בשאלות של זהות, ביניהם יוצרים חרדים, עולים חדשים, יהודים וערבים, אשר הציגו בפני הנשיא ורעייתו את פרויקט הגמר שלהם.

הנשיא ביקר בסדנאות המחלקה לעיצוב תעשייתי ובתערוכות של המחלקה לאמנות והמחלקה לתקשורת חזותית.  כמו כן, קיבל מתנה מיוחדת שעוצבה בידי שיר סניור, סטודנט שנה ד׳ במחלקה לעיצוב תעשייתי, לוגו ״התקווה הישראלית״, סמל עשוי חיתוך לייזר ממוחשב, ועליו קוביות עץ בגוונים שונים.

הנשיא סיים בברכת שנת לימודים מוצלחת.

קרדיט צילום: עודד אנטמן
בתמונות מימין לשמאל :
- הנשיא ריבלין ורעייתו ופרופ׳ עדי שטרן בסדנא של המחלקה לעיצוב תעשייתי
- נשיא המדינה, פרופ׳ עדי שטרן נשיא בצלאל ושיר סניור סטודנט שמעניק את לוגו התקווה הישראלית לנשיא
- מפגש של הנשיא עם בוגרי האקדמיה המייצגים מגזרים שונים 
- נשיא המדינה ורעייתו נחמה ריבלין, פרופ׳ עדי שטרן נשיא בצלאל, ויובל קרניאל משנה לנשיא בצלאל בתערוכה של המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל

לפרטים נוספים: אלון רוטמן - 054-7960217