חדשה

שרה ג'יין חתוכה נבחרה לראש המחלקה לאמנויות המסך

(23.7.2017)

הוועד המנהל של בצלאל אישר את בחירתה של שרה ג'יין חתוכה לראש המחלקה לאמנויות המסך בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

שרה ג'יין חתוכה תיכנס לתפקידה באוקטובר 2017 ותחליף בתפקיד את ראש המחלקה שמסיים שתי קדנציות מלאות, פרופ' דודו מזח.

הוועד המנהל של בצלאל, בראשות דן מרידור, אישר ביום שלישי ה- 18.7.17 את ההמלצה של ועדת האיתור של האקדמיה לתפקיד ראש המחלקה לאמנויות המסך.  בוועדת האיתור היו חברים: פרופ' עדי שטרן, ד"ר יובל קרניאל, אגור שיף,  דר' אורי ברטל, ארז גביש, פרופ' מישל קישקה ואסתר ברק לנדס.
שרה ג'יין חתוכה היא אנימטורית, אוצרת, ויוצרת סרטים. לשעבר ראש מחלקת אנימציה ב"מנשר". נולדה בשנת 1979 בפריז. למדה קומיקס וקולנוע ב"Beaux-Arts", אנגולם, בירת הקומיקס העולמית. לאחר מכן התמחתה באנימציה וסיימה בהצטיינות.
בשנת 2001 עלתה לישראל. משפחתה עלתה בעקבותיה כמה שנים מאוחר יותר. באותה השנה התקבלה ללימודי אנימציה בבצלאל, כשהיא דוברת צרפתית בלבד.
מאז יצרה אנימציה לתוכניות טלוויזיה, סרטים דוקומנטריים, וסרטים עצמאים. סרטיה השתתפו בפסטיבלים בינלאומיים. לאחרונה סיימה לעבוד על סרט אנימציה קצר "מדריך לגינון", קופרודוקציה ישראלית-צרפתית. הסרט ישודר בבכורה בערוץ ARTE בספטמבר.
שרה נשואה לאוהד חתוכה, ראש מחלקת גרפיקה בערוץ i24NEWS. הם מתגוררים בתל אביב ומגדלים שני ילדים.
רקטור בצלאל, ד"ר יובל קרניאל, ברך על המינוי ומסר: "אנו מאחלים לשרה הצלחה בתפקידה, ונפעל במשותף כדי להעשיר ולחזק את המחלקה המצליחה והחשובה הזאת, המחברת בין אנימציה, קולנוע דוקומנטרי, וידאו ארט וקולנוע נסיוני. בוגריה של המחלקה מובילים את תעשיית האנימציה בישראל וזוכים בפרסים רבים וחשובים בתחום, בפסטיבלים המובילים בעולם. נפעל יחד כדי לתת דגש על רכישה של כלים מעשיים, מקצועיים ויצירתיים שיסייעו לבוגרים להשתלב ולהוביל מיזמים של אנימציה וקולנוע עם הבנת עומק של השדה האמנותי, התיאורטי, המקצועי, תוך דגש על יצירתיות וחדשנות.   תודתי הכנה נתונה לפרופ' דודו מזח, ראש המחלקה היוצא, שבנה והוביל את המחלקה שנים רבות ועל תרומתו הגדולה לעיצוב התכנית ולבצלאל. אני סמוך ובטוח ששרה תמשיך להצעיד קדימה את המחלקה.