עברית / English

הקבצים מאד גדולים, כיצד אוכל לשלוח אותם?
הדרך הנוחה ביותר היא להשתמש בשירות העברת הקבצים dropbox הזמין להורדה בחינם ברשת. יש להתקין את התוכנה על המחשב, ולאחר ההתקנה ניתן לגרור קבצים אל תיקייה ציבורית ברשת כאילו הייתה על המחשב הפרטי. לאחר העלאת הקבצים אל התיקייה הציבורית, יש לשלוח הזמנת שיתוף לתיקייה לכתובת המייל watertowers.competition@gmail.com. אפשרות נוספת היא לשלוח לינק למסמכים באמצעות שירות Yousendit, או שליחת כמה מיילים ברצף. בכל אחד מהמקרים, חשוב לזכור לציין את קוד המשתתף בשם הקובץ והתיקייה או בכותרת המייל, לצורך זיהוי. לכל משתתף יישלח אישור קבלה למסמכים לאחר קבלתם.

האם התחרות עוסקת במגדל ספציפי או שישנה בחירה חופשית?
התחרות מאפשרת בחירה חופשית בין מגדלי המים בכל הארץ.

האם ישנן דרישות ספציפיות לאופי המסמכים או קנה המידה של ההצעה?
התעמקות בדרישות ההצעה תבהיר כי מדובר בתחרות חופשית וגמישה למדי, ואין אנו נוקבים במספר המסמכים, קנה המידה שלהם או רמת ההתעמקות הנדרשת בפרטי התכנון. רצוננו העיקרי הוא ליצור מודעות ציבורית לרעיונות בעלי השראה שיפיחו רוח חיים במגדלים.

מה הסיכויים שהתכנית שאציע תצא לפועל?
חלק מתפקידיו של חבר השופטים הוא לסמן הצעות הראויות להישלח לגורמים רשמיים בעלי קשר למגדלי המים – רשויות מקומיות, ארגונים רשמיים העוסקים בפיתוח תשתיתי וקהילתי וכו'. שאיפתנו היא ליצור חשיפה מירבית לתכנים אולם שלב ביצוע כבר תלוי בגורמים האחראיים על המגדלים ובמידת ההתלהבות שלהם מההצעה שלך.

מגדל המים שהייתי רוצה לחדש עדיין פעיל לאספקת מים בישוב. ניתן לבחור בו לתחרות?
בהחלט. הבחירה האם להשאיר אותו פעיל כחלק מההצעה או לא היא בידיך. במידה וברצונך לבטל את פונקצית אספקת המים יש לזכור כי ישנם תחליפים טכנולוגים זמינים לשם אספקת לחץ מים לישוב ואין צורך להתייחס לכך בהצעה.

אנו מעוניינים להירשם כצוות, אולם אחד מאיתנו אדריכל והשני סטודנט. לאיזו קטגוריה עלינו להירשם?
בידכם הבחירה מול מי תרצו להתחרות.
אם בסטודנטים בחרתם – ציינו את מוסד הלימודים בטופס ההרשמה.
אם להתחרות מול אדריכלים חפצה נפשכם, אל תציינו את שם המוסד בטופס.

מגדל המים שבחרתי הוא מבנה לשימור, אולם ישום הרעיון שלי ידרוש שינויים במבנה. האם עליי לעמוד בקריטריונים הקפדניים של מבנים לשימור?
שאלה מצוינת.
בשאלתך טמונה שאלה רחבה הרבה יותר – מהו בעצם שימור? האם שימור הוא אקט טכני של הקפאת מבנה כנגד פגעי הזמן? או שמא שימור הוא הסתגלות של מקום בהתאם לרוח הזמן?
באופן בו תבחר/י לגשת לנושא טמונות תשובות לשאלות אלו ואנו נשמח לראות זאת דרך עבודתך.
אין תשובה נכונה או לא נכונה. המלצתנו היא לנסות ולהגיע לעיצוב של המגדל עם הפונקציה החדשה שלו תוך איזון בין חידוש המבנה על פי הצרכים השונים, ובין שמירה על הקיים באופן שיהיה ברור שזה מגדל המים שהיה שם קודם (רק אחרת).

אני אדריכל זקן. למה אסור לי להשתתף?
ראשית, אדריכל טוב הוא צעיר בנפשו.
ולשאלתך. התחרות מבקשת לתת במה לדור הצעיר, דור שגדל לנוף בו מגדלי המים כבר איבדו את הפאר שהיה להם, ולא זכה להכיר את המגדלים על סמליותם ומרכזיותם כפי שהייתה בתחילת דרכם. אם תרצה, תוכל להצטרף לאדריכל צעיר ולעבוד יחד איתו, בתמורה אנו מבטיחים לא להוריד אותך מבמת המנצחים.
נקודה אחרונה - אין זה מן הנמנע שהצלחה של תחרות זו תביא להכרזה על תחרות נוספת שתפנה לאדריכלים בכל הגילאים.

האם אפשר לבחור רק מבין המגדלים המופיעים בגלריית התמונות של האתר?
הבחירה היא חופשית בין כל מגדלי המים בכל הארץ, ללא יוצא מהכלל. התמונות נבחרו להופיע באתר כי הן יפות, או כי יש בהן יחוד כלשהו, או כי אלו התמונות שהצלחנו להשיג. אין בבחירה לגלריה משום המלצה או העדפה כלשהי.

לפי הבנתי, ההגשה צריכה להכיל 3 חלקים - 1. תיק תיעוד, 2. הצעה, 3. גליון תמציתי. מה הפורמט של ההצעה, והאם תיתכן כפילות בין ההצעה לבין הגליון?
אכן, כל הגשה תהא מורכבת מ-3 קבצים.
1. תיק התיעוד בפורמט הקבוע. אין להכניס אליו תכנים שקשורים להצעת התכנון.
2. הצעת התכנון יכולה להיות בצורת מצגת, מספר גליונות, קובץ מסמכים, תמונות, טקסטים, הדמיות, או כל פורמט אחר המשרת באופן מיטבי את הרעיון. בפורמט זה אין הגבלה למספר המסמכים ולרמת ההתעמקות.
3. מתוך התכנים המופיעים בהצעת התכנון, יש לשכפל ולזקק את העיקר ולערכו בגליון אנכי של 70x100.

באופן טבעי, בעיני המתבונן, הרושם הראשוני יתקבל מן הגליון התמציתי, ולאחר מכן צופים סקרנים יתעמקו בתכנים שבגוף ההצעה ובתיק התיעוד.

שאלות נוספות ניתן לשלוח ל-watertowers.competition@gmail.com