סטודיו המעבדה ג'-ד' | בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

סטודיו המעבדה ג'-ד'

קוד
18001
שעות אקדמיות
150
נ"ז
8
סמסטר א
יום
שלישי
בשעה 10:00 - 16:00

קורס מעמיק המורכב משני חלקים ומשני מהלכי עבודה וחשיבה מרכזים - לכל תחומי היצירה

 

חלק א: המעבדה

חלקו הראשון של הקורס עוסק באיתור מודל הסטודיו או חלל הפעולה של כל משתתף בסדנה חלק זה יתמקד במציאת הקשר הלא צפוי או הרדום, בין מרחב העבודה והחשיבה הראשוני והגולמי בסטודיו, לבין החלטות או מהלכי עבודה מעובדים, מודעים או מנוסחים יותר. איתור חלל העבודה הגולמי והמעובד יתבצע באמצעות תרגילים שונים ברישום, פיסול, צילום, כתיבה, וידאו או סאונד. הסדנה תעסוק בין היתר באופן צמיחתו, בנייתו ותחזוקתו של חלל הסטודיו הממשי או הווירטואלי לאורך זמן; בפיתוח המודעות לחלל זה, לאופיו ולקולו הייחודים, כמו גם במתן כלים למיקומו של חלל זה ביחס לחללי עבודה אחרים.

 

חלק ב: המקום

חלקו השני של הקורס יעסוק בהגותו ובבריאתו של מקום שאינו קיים. מקום ייחודי שאתו מתכתב היוצר באופן מודע ולא מודע. בחלק זה יושם דגש על מתן כלי ניסוח והצרנה ועל דרכי פעולה אשר יאפשרו לסטודנט לנסח מקום חדש זה.

המקום יעסוק בעולמו הפנימי של כל תלמיד - זה הממשי, או זה המומצא או המדומיין ובהרחבה שלו לממדים נוספים.

הקורס יעניק חשיפה מעמיקה למספר מודלים ולתפיסות עולם שונות דרך עבודותיהם של אמנים אשר יצרו מקום - סביבה ייחודית ומקורית אשר לימים הפך לסמן ההיכר שלהם. נחשוף מודלים של חשיבה ופעולה של יוצרים וכותבים ממסורות שונות, אשר יהוו צומת השראה מגוון ועשיר, שיתמוך ויאפשר חופש פעולה מלא לכל יוצר.

הקורס עוסק ביכולת של כל יוצר לברוא עולם, ובאמצעות עולם זה לנסח עמדה ולהציגה במרחב. בריאתו ובנייתו של מקום זה, תתאפיין בייחודיותו של קוד סינגולרי, הנגזר באופן ישיר משדה נקודת המוצא הבסיסית, ממנה מגיע כל יוצר ואינדיבידואל, ומשם להגיח, לשנות ולהשפיע.