צילום קולנוע ומדיות נוספות | בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

צילום קולנוע ומדיות נוספות

קוד
84437
שעות אקדמיות
45
נ"ז
2
סמסטר ב
יום
שלישי
בשעה 10:00 - 13:00

נקודת המוצא של הקורס טמונה בכוחו של צילום לחולל ולברוא עולם, קורס זה מתמקד בפעולות יזומות ומבוימות לטובת צילום. מתוך עיקרון זה, יתנסו הסטודנטים/ות בפיתוח מרחבים צילומיים במסורת הצילום המבוים – ויפתחו שיטת עבודה הנשענת על ז׳אנר זה ועל פרקטיקות עבודה נוספות מתחום הקולנוע, התיאטרון, המחול והמיצג. בקורס יכירו הסטודנטים/ות את הצילום מבוים – כסוגת צילום רחבה ומקיפה, המכילה בתוכה סגנונות ואמצעי מבע מגוונים ורבים.

במהלך הקורס יעברו הסטודנטים/ות בשרשרת של "תחנות העבודה" והמתודות העיקריות שייבחנו במסגרת השיעורים לקוחות בהשאלה מתוך שיטות עבודה בהפקת קולנוע : תחקיר והכנה, מציאת לוקיישן, סינמטוגרפיה, תפאורה וארט, פוסט פרודקשן, סאונד בזיקה לצילום סטילס / וידאו-סטילס - ועוד.

לאורך הקורס  יכירו הסטודנטים/ות  יוצרות ויוצרים מתחומי הקולנוע, המחול והמיצג, ולצלמים ולצלמות שעבודתם/ן מצויה בקו התפר שבין צילום וקולנוע, צילום ווידאו, צילום, פיסול והצבה – ועוד ועוד.

 

תהליך העבודה בקורס: 

הקורס מבוסס על הרצאות פרונטליות ודיון בעבודתםן של יוצרים/ות מתחומים מגוונים ובזיקה לצילום מבוים לצד פיתוח גופי עבודה מובחנים בהם נדון לאורך כל הקורס באמצעות ביקורות ומשובים קבוצתיים.