קול קורא לסטודנטיות ולסטודנטים להצטרפות למערכת כתב העת ׳בצלאל׳ | בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

קול קורא לסטודנטיות ולסטודנטים להצטרפות למערכת כתב העת ׳בצלאל׳

פורסם ב
18.12.23

בצלאל, כתב עת לתרבות חזותית וחומרית מזמין סטודנטיות וסטודנטים מכל מחלקות בצלאל הנמצאים בשנה ג' ללימודיהם* להגיש מועמדות להצטרפות למערכת כתב העת בתפקיד עוזר/ת עריכה.

* בבית הספר לארכיטקטורה – גם תלמידות ותלמידי שנה ד'; במחלקה לתרבות חזותית וחומרית – שנה ב' בלבד.

 

בצלאל הוא כתב עת מקוון המפרסם שני גיליונות בשנה. כתב העת מבקש לעורר דיון אינטלקטואלי ער ומרובה קולות בנושאים של תרבות חזותית וחומרית. יתפרסמו בו מאמרים אקדמיים, מגוון של מסות, רשימות מסוגים שונים ורעיונות חדשים או מחודשים בפורמטים מילוליים וחזותיים מגוונים.

עוזרות ועוזרי העריכה יעבדו בכפוף לעורך כתב העת ויהיו מעורבים בשלבי העריכה השונים. תפקידם יכלול קריאה מעמיקה וביקורתית של כתבי יד שיוגשו לפרסום בכתב העת, עזרה בבחירת כתבי היד הראויים לפרסום, שיח עם המחברות והמחברים לליטוש המאמרים והשתתפות בעריכת המאמרים לקראת פרסומם.

עבודת עוזרות ועוזרי העריכה דורשת מחויבות מלאה עד היציאה לאור של הגיליון. היא אינה חופפת בהכרח את הלימודים בשנה האקדמית ועשויה להתקיים גם בחופשות, בהתאם לתכתיבי המערכת. היקף העבודה הצפוי שקול להיקף העבודה הכולל בסמינר שנתי.

מילוי התפקיד של עוזר/ת עריכה בכתב העת בצלאל מספק חוויית למידה ייחודית, ניסיון אקדמי ומעשי עשיר בתחומי העריכה וההוצאה לאור ושורה חשובה בקורות החיים. כמו כן, עוזרות ועוזרי העריכה יירשמו לסמינר כתב העת 'בצלאל' במחלקה לתרבות חזותית וחומרית ויקבלו עליו 4 נ"ז (ולכן פטור מסמינר אחר או משני קורסי בחירה).

למערכת שתעבוד על גיליון 11 של כתב העת, שמתוכנן לראות אור בסוף 2024, יתקבלו בין ארבעה לשמונה סטודנטיות וסטודנטים. עיקר העבודה על הגיליון צפוי להיות בסמסטר ב' ובחודשי הקיץ תשפ"ד.

יש להגיש את המועמדות עד יום א' 21 בינואר 2024.

המועמדות תוגש במייל לכתובת editor@bezalel.ac.il (נא לציין בכותרת המייל "הגשת מועמדות לתפקיד עוזר/ת עריכה, גיליון 11").

על הגשת המועמדות לכלול שלושה קבצים:

(1) קורות חיים; (2) גיליון ציונים עדכני; (3) חוות דעת קצרה (500-300 מילים) על אחד מחמשת המאמרים או על אחת משלוש המסות בגיליון 2 של כתב העת, לפי בחירתם של כל מועמדת ומועמד.

מועמדות ומועמדים שיעברו את השלב הראשון יוזמנו לריאיון אישי שיתקיים בפברואר 2024.

 

בצלאל, כתב עת לתרבות חזותית וחומרית

עורך: אהד זהבי
מערכת: חוסני אלח'טיב שחאדה, תמר ברגר, דור גז, אורנה גרנות, גל הרץ, דליה מרקוביץ', אורי סוכרי, חגית קיסר
רכזת המערכת: מירב אפרה
כתובת להגשת מועמדות לתפקיד עוזר/ת עריכה בכתב העת: editor@bezalel.ac.il