המחלקה לעיצוב תעשייתי
قسم التصميم الصناعي
Department of Industrial Design

ע"ש בנימין סוויג

גלריה ראשית

תוכן ראשי

הסטודנטים והסטודנטיות במחלקה רוכשים סט כלים עדכני המתחדש באופן תמידי ומאפשר לפעול במקצועיות אל מול המשימות הרבות העומדות בפניהם.
ספי חפץ
"עיצוב הינו תחום משנה חיים!"
ספי חפץ, ראש המחלקה

אנו חיים בעיצומה של המהפכה התעשייתית הרביעית. עידן בו מכשירים מתקשרים זה עם זה, פועלים בצורה אוטונומית ומקבלים החלטות על סמך בינה מלאכותית. האתגרים העומדים בפני העיצוב התעשייתי הם אדירים. "החשיבה העיצובית", כלי העבודה המרכזי של המעצב, מהווה את האמצעי החשוב בהתמודדות עם האתגרים הללו.

הלימודים במחלקה מכשירים מעצבות ומעצבים תעשייתיים להתמודדות עם אתגרי מהפכה זו, וניצבים על שני יסודות: היסוד הקלאסי המטפח טכניקות מסורתיות ותעשייתיות, והיסוד החקירתי הכולל מחקר איכותני רחב אופקים וחשיבה חדשנית. הסטודנטים והסטודנטיות במחלקה רוכשים סט כלים עדכני המתחדש באופן תמידי ומאפשר לפעול במקצועיות אל מול המשימות הרבות העומדות בפניהם. היותה של המחלקה חלק מבצלאל מעשירה את הלימודים בגישה הוליסטית, המאפשרת תהליך עיצוב שהוא שפת פעולה, המגיב לעולם המשתנה, מייצר הזדמנויות חדשות וצופה אל העתיד. הסטודנטים נהנים מלימודים טכנולוגיים בהיקף רחב ומעמיק. החשיפה לטכנולוגיות מתקדמות מועשרת גם על ידי המחלקות האחרות של האקדמיה. 

הלימודים במחלקה נמשכים ארבע שנים. בשנתיים הראשונות נלמדות התשתיות המעשיות והעיוניות: מעבודה בעץ, במתכת ובפלסטיק ועד תוכנות וכלי עיצוב ממוחשבים. מהשנה השנייה מופנה הזרקור לממשק אדם-מוצר וניתנת האפשרות לבחירת קורסים אישית, במחלקה ומחוצה לה. בשנה השלישית נבנית תכנית לימודים אישית לפי תחומי העניין והכישורים של כל סטודנטית וסטודנט, תוך העמקת החשיפה לטכנולוגיות מתקדמות ולחומרים חדשים, וכן תוך שיתופי פעולה עם גופים טכנולוגיים, תעשייתיים וכן עם גופים המובילים חדשנות בארגוני ענק כמו מיקרוסופט, אינטל אורכם וסטרטסיס. בשנה זו נערכים חילופי סטודנטים עם מוסדות מובילים בעולם, מהלך החושף את כלל הסטודנטים לתרבות עיצובית ולגישות מקצועיות שונות מרחבי העולם. השנה הרביעית מוקדשת לפרויקט הגמר, המביא לשיא את הידע והמיומנויות שנרכשו במהלך הלימודים.

סגל המרצות והמרצים במחלקה משקף את מקומה המרכזי בשדה העיצוב התעשייתי: נשות ואנשי מקצוע צעירים לצד וותיקים, מהם מעצבים פעילים בתחום המסחרי ואחרים בזירה האמנותית והאקדמית, זוכי פרסים בארץ ובעולם המשתתפים באופן סדיר בכנסים ובתערוכות בינלאומיים ומחוברים לחזית הידע והעשייה.

ספי חפץ
"עיצוב הינו תחום משנה חיים!"
ספי חפץ, ראש המחלקה

גלריה

הכירו את המחלקה לעיצוב תעשייתי 2020
שדות פתוחים - עבודות בוגרים שנעשו במסגרת פרויקט הגמר במוזיאון "אררטה" לאמנות עכשווית בסנט פטרבורג, רוסיה

 

מה קורה במחלקה