בצלאל X - המרחב לטכנולוגיות חדשות
بتسلئيل X - مركز التقنيات الجديدة
Bezalel X for New Technologies

גלריה ראשית

תוכן ראשי

בצלאל X הוא מרחב שנועד לחזק את מעמדה המוביל של בצלאל כמוסד מוביל ופורץ דרך בשדות האמנות, העיצוב והאדריכלות, ולהעצים את יכולתם של הכוחות היצירתיים להפוך את העולם לטוב יותר.
רועי ביגר
רועי ביגר - מנהל המרחב לטכנולוגיות חדשות

ההתפתחות הטכנולוגית המהירה מייצרת סביבות עבודה ותפקידים חדשים לעוסקות ולעוסקים באמנות, בעיצוב ובאדריכלות. יכולתם של יוצרות ויוצרים לאמץ שינויים במהירות ולפעול בצורה התנסותית מזמנת חקר וגילויים חדשים אשר עשויים להוביל להתקדמות המצאתית. התפתחויות טכנולוגיות אלה מייצרות שינוי פרדיגמה בכל הקשור לחומרים, לשיטות ייצור ולתהליכים. ביכולתם של יוצרות ויוצרים לתרגם שינויים אלו להשפעה כלכלית, חברתית וסביבתית. 

על רקע זה, ומתוך התפיסה כי אוריינות דיגיטלית, נגישות לטכנולוגיות ונסיוניות מקנים מסוגלות ומזמנים מרחב לעשיה חדשנית ופורצת גבולות, הוחלט להקים את בצלאל X - המרחב לטכנולוגיות חדשות בבצלאל. בצלאל X הוא מרחב שנועד לחזק את מעמדה המוביל של בצלאל כמוסד מוביל ופורץ דרך בשדות האמנות, העיצוב והאדריכלות, ולהעצים את יכולתם של הכוחות היצירתיים להפוך את העולם לטוב יותר.

המרחב לטכנולוגיות חדשות בבצלאל חוקר את  השינויים בתפקידם של יוצרות ויוצרים בעולם משתנה ודינאמי, המונע מתוך התפתחויות טכנולוגיות וכלכלה מבוססת רעיונות. 

המרחב עוסק במחקר מתמיד של טכנולוגיות , וכלים חדשים ובפיתוח מיומנויות מתוך כוונה להרחיב את תחומי הידע ושדות הפעולה הנלמדים בבצלאל. כחלק מהפעילות, צוות המרחב מקדם הזדמנויות לשיתופי פעולה עם התעשייה כדי לייצר חשיפה ונגישות לטכנולוגיות חדשות עבור הסטודנטיות, הסטודנטים, המרצות והמרצים, ועל מנת להרחיב את סט המיומנויות  הטכנולוגיות כחלק מארגז הכלים היצירתי והמקצועי שלהם.

עקרונות העבודה של בצלאל X 

  • שימור ופיתוח ידע, רציפות והמשכיות, הרחבת הקיים בכלים חדשים
  • זיהוי תחומים ויוזמות הנמצאים בשלבים ראשונים של הטמעה והאצה שלהם
  • יצירת הזדמנויות להתנסות וללמידה עבור מרצים וסטודנטים
  • יצירת מרחבי חשיבה ופעולה משותפים, בין מחלקתיים
  • גיוס משאבים באמצעות שיתופי פעולה עם התעשייה
  • עידוד יוזמות באמצעות הפצת קולות קוראים

בצלאל X הוקמה בשנת 2018, ביוזמת פרופ' עדי שטרן, נשיא האקדמיה, ועל ידי רועי ביגר, מעצב תעשייתי, מנהל עיצוב וראש מסלול ניהול עיצוב וחדשנות בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי. ביגר הוא בעל תואר שני בעיצוב תעשייתי, ולצד ההוראה בבצלאל מילא שורה של תפקידים בתעשיה  כמנהל עיצוב וכסמנכ"ל חדשנות בחברות שונות, וכן הוא יועץ למחקר עיצוב וחווית משתמש.

רועי ביגר
רועי ביגר - מנהל המרחב לטכנולוגיות חדשות

מה קורה ברשות החדשנות