גלריה ראשית

תוכן ראשי

כיום, הגישה היא של שילוב בין דיסציפלינות מגוונות במטרה ליצור שפה קולנועית חדשה, חדשנית ומקורית, לברוא עולמות ולפתח חשיבה, קונספטים ויצירה מקורית ואישית.
תמי ברנשטיין
"המסך, אשר זמין מאי פעם, הן לצופה והן ליוצר/ת, הפך לכלי רדיקאלי המעיר אותנו לסיפורים וקולות שלא נשמעו בעבר"
תמי ברנשטיין, ראש המחלקה

המחלקה לאמנויות המסך היא מחלקה ייחודית בתחומה, הפועלת בחזית העשייה העולמית בתחום ונחשבת לפורצת דרך בשפה הקולנועית ובאופן השילוב בין כלים טכנולוגיים חדישים לאומנויות מסורתיות. 

המחלקה צמחה מתוך שתי מסורות יצירה: אנימציה מצד אחד ווידאו מצד שני. המסורות הללו באות לידי ביטוי בטכניקות מגוונות – אנימציה קלאסית, סטופ-מושן, תלת-ממד, וידאו ארט, קולנוע ניסיוני וקולנוע תיעודי. כיום הגישה היא של שילוב בין דיסציפלינות מגוונות במטרה ליצור שפה קולנועית חדשה, חדשנית ומקורית, לברוא עולמות ולפתח חשיבה, קונספטים ויצירה מקורית ואישית באמצעותה יוכלו הסטודנטים לספר את הסיפור האישי שלהם בדרך שטרם סופרה.  

הסטודנטיות והסטודנטים שלנו סקרנים ובעלי תשוקה לספר סיפור ולחקור את מקומם בעת המרגשת הזו, בה המסך נגיש מאי פעם ליוצרים ולקהל. הלימודים במחלקה יוצקים יסודות מעמיקים של ידע ומקנים מיומנויות מגוונות של אומנות (קראפט) וביטוי – החל מאיור פשוט בעיפרון על דף נייר, דרך הנפשה של חפצים במרחב ועד לטכנולוגיות המתקדמות ביותר של תלת-ממד, גיימינג, מציאות מדומה (VR), מציאות רבודה (AR) ועוד.  

המחלקה מהווה קהילה תוססת, פסיפס צבעוני של יוצרים/ות המגיעים מרקע ומקומות שונים ופועלים בריבוי מבורך ומעצים של קולות וסגנונות. קהילה זו, ממשיכה להוות חלק מחייהם המקצועיים והחברתיים של בוגרות ובוגרי המחלקה, גם שנים רבות לאחר הגשת פרוייקט הסיום.   

היצירתיות והחדשנות פורצות הדרך של המחלקה מזכים אותה מדי שנה בעשרות פרסים בפסטיבלים הנחשבים ביותר בעולם. תכנית חילופי הסטודנטים של בצלאל מביאה אל המחלקה שלנו עשרות סטודנטים מהעולם ושולחת כחמישית מכל מחזור לאקדמיות מובילות בעולם. בכך אנו מעשירים את מרחב הלמידה ומציבים את המחלקה כחלק מרשת עולמית של מוסדות הנמצאים בחזית הידע והפרקטיקה.  

הבוגרות והבוגרים הם יוצרים מובילים, זוכי פרסים בארץ ובעולם: בסטודיואים לאנימציה, בקולנוע העצמאי, בשדה האמנות ובתעשיית הגיימינג, בטלוויזיה ובחברות הטכנולוגיה. המכנה המשותף להם הוא היותם אמנים רב-תחומיים ומקצועיים, בעלי תשוקה ליצירה תוך ביטוי עצמי מקורי במרחב הפעולה שבין אמנות, קולנוע, אנימציה ומדיה אינטראקטיבית.

תמי ברנשטיין
"המסך, אשר זמין מאי פעם, הן לצופה והן ליוצר/ת, הפך לכלי רדיקאלי המעיר אותנו לסיפורים וקולות שלא נשמעו בעבר"
תמי ברנשטיין, ראש המחלקה

גלריה

המחלקה לאמנויות המסך – מסלול אנימציה
המחלקה לאמנויות המסך – מסלול וידאו

מה קורה במחלקה