ניצן דבי | בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

ניצן דבי

ניצן דבי, מעצבת מוצר ומרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים. עבודתה מבוססת על התבוננות ולימוד ההווה בפרספקטיבה היסטורית, תוך הסתכלות קדימה. עשייתה משלבת בין עבר ועתיד וכוללת היבטים טכנולוגיים ותרבותיים.

ניצן עובדת במשרד היפני Naoto Fukasawa Design, שדוגל בעיצוב פשוט, מאופק ומדויק. עיצוב פיוטי הנוגע ברגעים קטנים, אך משמעותיים בחיים. המשרד עובד על מנעד גדול של פרויקטים החל מריהוט, מוצרי אלקטרוניקה, פריטי אופנה וכלה בתערוכות עם מגוון רחב של חברות מובילות בזירה הבינלאומית

ב-2011 ניצן הקימה עם ליאורה רוזין את סטודיו BET. במסגרת הסטודיו הן התמקדו והעלו תהיות יומיומיות ושגרתיות, שתורגמו לצורות ואובייקטים. בסטודיו עיצבו תערוכות ומוצרים באמצעות חיבור בין עולם הקראפט בישראל ובעולם לבין הקדמה הטכנולוגית

ניצן בעלת תואר ראשון בעיצוב מהמכון הטכנולוגי בחולון ובעלת תואר שני בעיצוב תעשייתי מבצלאל. ניצן היא בוגרת תכנית ההתמחות "d-Vision" של חברת "כתר פלסטיק".          

המחקר של ניצן שהחל כחלק מהתואר השני, מתמקד בקשר בין הטבעי למלאכותי, למעוצב. מחקר זה המשיך באוניברסיטה Musashino Art University בטוקיו שביפן, במסגרת מלגת הלימודים MEXT.

תמונה
Hinoki Project closeup