צחי פרבר | בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

צחי פרבר

מאייר, מרצה ואוצר, עורך אמנותי ואמן קומיקס, עוסק בכתיבה שמוטיב הילדות חוזר ומופיע בה בצורה משמעותית. מרצה במחלקה לאמנויות המסך, ובמחלקה לתרבות חזותית וחומרית.

פרבר הוא בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, זוכה פרס ומלגת 'קרן שרת' בלימודי התואר הראשון. פרויקט הגמר שלו שעסק באיורים גרוטסקיים של דמויות פוליטיות, נרכש זמן קצר לאחר מכן והיווה את הבסיס לעונה הראשונה של 'החרצופים', תכנית הסאטירה הפוליטית הישראלית הראשונה שגיבוריה היו בובות, ואשר שודרה בערוץ 2. כמו כן זכה במלגת הצטיינות בלימודי התואר השני בתסריטאות באוניברסיטת תל אביב.

אייר ספרי ילדים ובכתבי עת רבים. יזם וערך אמנותית את רב המכר "עדיין אופטימיים - אמנים מציירים דודו גבע", שיצא לאור בהוצאת 'זמורה-ביתן' וגם אצר את התערוכה הנלווית בגלריית המכון הטכנולוגי בחולון, בהשתתפות 120 מאיירים ודודו גבע אחד. כמו כן, אצר והציג בתערוכות רבות. 

זכה בפרסים רבים, ביניהם מענק 'קרן רבינוביץ' לאמנויות', מענק 'מועצת הפיס לתרבות ולאמנות', ופרס ומקום ראשון ב'שבוע האיור' בתל אביב. בשנים האחרונות ערך, אייר והוציא לאור, את הטרילוגיה הגרפית "המחברות של אייזיק", המבוססת של יומנו של סבו המנוח.

תמונה
צחי פרבר - עבודה
המחברות של אייזיק, 2018, טרילוגיה גרפית