אדר' עולש קיי | בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

אדר' עולש קיי

עולש קיי, יליד פולין 1946, בעלים משותף ומנהל משרד האדריכלים קיסלוב קיי אדריכלים. מנחה בשלוחה החרדית של בצלאל. לשעבר, מרצה בכיר במחלקה לארכיטקטורה בבצלאל. ממקימי ויו"ר לשעבר של עמותת יפו יפת ימים. חבר בפורום פרופיל העיר- צוות החשיבה הדן בעתיד האורבאני של העיר תל אביב- יפו. יועץ לעבודתו של דר. גלן יאגו מטעם מכון מילקן בארה"ב בבדיקת פיתוח יפו, יישובי הגליל ונושא משק המים בקו החוף. עולש הוא מיוזמי ומקימי קהילת המגורים ברחוב רבי חנינא ביפו.

עולש מוביל את העבודה במשרד ברוח אטלייה- בעבודת צוות מקצועי, חדשני, חקרני ויסודי, העוסק בכל קשת התכנון האדריכלי- החל מתוכניות בנין עיר וכלה בפיקוח ביצוע. משרדו מתכנן עבור משרדי הממשלה, רשויות מקומיות, גופים ציבוריים וגורמים יזמיים פרטיים.

עבודותיו של עולש משלבות ידע, ניסיון, אחריות מקצועית ופרקטיקה מוקפדת היטב. עם תעוזה ופתיחות לרעיונות, עבודותיו מבוססות התבוננות והקשבה ושזירתם של אלו לכדי מעשה אומנות אדריכלי מוגמר. עולש חורט על דגלו ביטוי של הומניזם ורגישות אסתטית ומתגאה ביישום אינטרפרטציה יחידנית לאדריכלות המקומית בעזרת חיבור בין ישן וחדש וגילוי אוצרות חבויים במציאות האורבנית.

במהלך השנים צברו עולש ומשרד קיסלוב קיי אדריכלים תחומי התמחות רבים באדריכלות ובתכנון עירוני. גופי ידע מעמיקים נוצרו תוך כדי הפרקטיקה, כאשר פרויקטים מורכבים ומגוונים דרשו מספר נכבד של מעבדות מחקר עירוניות. מחקרים אלה היוו ועדיין מהווים חלק אינטגרלי מעבודתו של עולש ומגבים את גיבוש הקונספט האדריכלי והתכנון עצמו.  צורת עבודה ייחודית זו מייצרת הקשר וממשק ארוכי שנים בין הפרקטיקה הפרטית לעולם האקדמי ולהוראה האדריכלית.

עולש תופס את היצירה האדריכלית כשדה פורה המורכב מהיבטים חברתיים- כלכליים- תרבותיים- טכנולוגיים ואקולוגיים בלתי ניתנים להפרדה. למשנתו, על האדריכל אחריות כבדה בעיצוב פני החברה ועתידה ביוצרו פלטפורמה למצבים משתנים ולפלורליזם.

תמונה
נמל יפו