המחלקה לצורפות ואופנה
قسم تصميم الأزياء والمجوهرات
Department of Jewelry and Fashion

גלריה ראשית

תוכן ראשי

המחלקה רואה חשיבות בשמירת ההרמוניה בין תחומי הצורפות, האביזרים והאופנה ושואפת להביא בשורה חדשה בכל הקשור לסביבת הגוף מבחינה רעיונית, חומרית וטכנית, תוך שמירה על מרחב היצירה של כל תחום.
שלי סתת קומבור
"משמעותי עבורי שהסטודנטים יקבלו את הכלים למימוש היכולת האישית ולגיבוש השפה העיצובית שלהם כיוצרים ומעצבים"
שלי סתת קומבור, ראש המחלקה

המחלקה לצורפות ואופנה היא המחלקה היחידה בישראל, ובין היחידות בעולם, העוסקת בסביבת הגוף – צורפות, לבוש, נעליים, תכשיטים, תיקים, משקפיים, שעונים ועוד.

תחומי הלימוד במחלקה מעניקים מגוון רחב של מיומנויות לצד הכרות מעמיקה עם חומרים וטכנולוגיות מתקדמות ויוצרים דיאלוגים מפרים ומרתקים שמהווים קרקע פורייה לעיצוב מקורי וחדשני. המחלקה רואה חשיבות בשמירת ההרמוניה בין תחומי הצורפות, האביזרים והאופנה ושואפת להביא בשורה חדשה בכל הקשור לסביבת הגוף מבחינה רעיונית, חומרית וטכנית, תוך שמירה על מרחב היצירה של כל תחום.

סביבת הלימודים מספקת חוויית למידה מקיפה, החל משלב גיבוש הרעיונות המנחים באמצעות מחקרים מעמיקים, דרך תכנון המלווה בסקיצות ואבי טיפוס, ברכישת מיומנויות ובשימור שיטות עבודה של מלאכות מסורתיות עם טכנולוגיות עכשוויות מתקדמות ועד ליישום סופי, תוך הקפדה על רמת ביצוע גבוהה.

המחלקה שמה לה למטרה להיות בחוד החנית של הטכנולוגיה, להוביל ולהתוות את הדרך לקראת הטמעת הכלים והמתודולוגיות החדשניות, אל תוך העשייה המסורתית וליצור בכך את ה-CRAFT החדש, בשדה המקומי והבינלאומי.

התחומים הנלמדים במחלקה:

  • צורפות - תחום המהווה מאז ומתמיד ציר מרכזי של המחלקה והוא בעל היסטוריה של יצירה ענפה ומשמעותית. ייחודו של התחום בשילוב בין תכשיטים, אובייקטים וכלים ובין מסורת לחדשנות.
  • אופנה - המחלקה ממוקמת על קו התפר שבין אופנה ואמנות ומאפשרת לעסוק במסגרתה בקשת רחבה של התייחסויות לבגד: משימוש בשפת הלבוש כאמצעי ביטוי לניסוח אמירה אישית או עקרונית ועד עיצוב אופנה לבישה ליומיום.
  • עיצוב אביזרים - המחלקה עומדת בחוד החנית של הוראת עיצוב הנעליים בארץ. בנוסף, מתקיימים מגוון קורסים כגון: עיצוב תיקים, משקפיים ושעונים.

בוגרות המחלקה ובוגריה משתלבים ואף זוכים בפרסים, במלגות ובפרסום - במגוון רחב במיוחד של תחומי עשייה: מעצבי תכשיטים ומעצבות נעליים, מעצבי אופנה ואביזרים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, חוקרות באקדמיה ואמניות ואמנים המציגים את עבודותיהם בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובעולם.

סגל ההוראה של המחלקה מורכב מאמניות ומאמנים מכל קשת היצירה: האמנותית, המסחרית והמחקרית. רבים מהם זוכים בפרסים ובתחרויות, משתתפים בתערוכות במוזיאונים בולטים ועבודותיהם מסוקרות בכתבי עת מרכזיים בעולם.

שלי סתת קומבור
"משמעותי עבורי שהסטודנטים יקבלו את הכלים למימוש היכולת האישית ולגיבוש השפה העיצובית שלהם כיוצרים ומעצבים"
שלי סתת קומבור, ראש המחלקה

גלריה

הכירו את המחלקה לצורפות ואופנה
הרצאת אורח
מעצב האופנה הבינלאומי חוסיין שאלאיין
מתארח במחלקה ומשוחח עם שחר אטואן

 

מה קורה במחלקה