המחלקה לתקשורת חזותית
قسم التواصل البصري
Department of Visual Communication

ע"ש קרן אדמונד דה רוטשילד

גלריה ראשית

תוכן ראשי

בתום ארבע שנות לימוד אינטנסיביות, מלאות בחדוות יצירה ומשנות חיים, ניתן לפגוש את בוגרות המחלקה ובוגריה כיזמים, עצמאיים או שכירים במגוון רחב של תעשיות בארץ ובעולם.
ארז גביש
למעצבות ולמעצבים הפועלים בתקשורת ההמונים יש את הכוח להשפיע השפעה מהותית ומתמשכת, גם במרחב האישי וגם בציבור הרחב.
ארז גביש, ראש המחלקה

המחלקה לתקשורת חזותית היא המחלקה הותיקה בישראל. בה נוסד מרחב העיצוב הישראלי. 

בוגרות המחלקה ובוגריה לדורותיהם, הם המעצבים והמעצבות המובילים בשדה המקומי והבולטים במוקדי העשייה הבינלאומית.

המחלקה מעניקה לבוגריה תשתית מקצועית מעמיקה ושליטה במנעד הרחב של הפרקטיקות בהן עוסקת הדיסציפלינה: עיצוב גרפי, מיתוג, עיצוב דברי־דפוס, ux/ui, משחקים, איור, קומיקס, motion design ועוד. בתקשורת חזותית עוברים מסרים, רעיונות, תחושות ומידע באמצעות צורה, צבע, תנועה, צליל, אות ודימוי - מסרים שבכוחם לשנות את המציאות.

הלימודים נחלקים לשניים. בחלק הראשון נחשפים הסטודנטים לעושר המרתק של דרכי המבע בתחום; החל בטכניקות מסורתיות בקראפט וכלה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר-  מתוך מטרה להקנות כלים ואפשרויות לקריירה ורסטילית עם סיום הלימודים. בחלק השני (שנים ג'-ד') מרכיבים כל סטודנט וסטודנטית תכנית לימודים אישית בהתאם לנטיות ליבם, מטרותיהם, שאיפותיהם לעתיד והתחומים בהם הצטיינו. 

השיח במחלקה הוא פתוח, מסקרן, מאתגר ומכיל מגוון רחב של קולות: הסטודנטים מגיעים מכל רחבי הארץ; הם מחזיקים בגישות שונות, מגוונות ולעתים מנוגדות, ויוצרים דיון מפרה ומרחיב דעת. סגל המרצים מורכב ממעצבים וממעצבות פעילים ומובילים בתחומם, שמשכללים ומרחיבים את חווית הלמידה, ומפתחים שיטות הוראה חדשניות תוך חתירה מתמדת למצוינות.

חוויית הלמידה במחלקה היא רב־גונית: סדנאות, הרצאות, כנסים, אורחים מהשדה הבינלאומי, תערוכות ואירועים כגון שבוע העיצוב, כנס המשחקים הירושלמי ועוד. החיים בירושלים, בסביבה חברתית שחיה ונושמת עיצוב מסביב לשעון, יוצרים אקלים לימודי ויצירתי חד־פעמי. הקשרים הבינלאומיים העבותים של המחלקה עם יותר מ־200 מוסדות אקדמיים מובילים ברחבי העולם, תכנית חילופי הסטודנטים והחיבור הבלתי־אמצעי למתרחש בתעשייה הופכים את חווית הלימוד במחלקה ליחידה במינה בישראל - בעושר המקצועי ובהיקף החשיפה לשפע של גישות, יוצרים וטכניקות. 

בתום ארבע שנות לימוד אינטנסיביות, מלאות בחדוות יצירה ומשנות חיים, ניתן לפגוש את בוגרות  המחלקה ובוגריה כמנהיגים וכיזמים בתחומי האיור, המשחקים, העיצוב הגרפי, המיתוג וה-UX, כמעצבים בסטודיו עצמאי ובועט או בחברות בינלאומיות גדולות ומבוססות. את יצירותיהם ניתן לראות על מדפי הספרים, בחנויות האפליקציות, בטלוויזיה ובמגזינים, במוזיאונים ובגלריות לאמנות. הם משנים ומשנות את פני המרחב החזותי בישראל, בעזרת אותו פלא, אותו הקסם, הקרוי תקשורת חזותית.

ארז גביש
למעצבות ולמעצבים הפועלים בתקשורת ההמונים יש את הכוח להשפיע השפעה מהותית ומתמשכת, גם במרחב האישי וגם בציבור הרחב.
ארז גביש, ראש המחלקה

גלריה

הכירו את המחלקה לתקשורת חזותית
הגשת פרויקטי הגמר 2020

מה קורה במחלקה