התכנית לתואר שני בתקשורת חזותית
برنامج اللقب الثاني في التواصل البصري
Master's Program in Visual Communication (M.Des)

תקנונים ונהלים

תקופת הלימודים

משך הלימודים בתכנית הנו 4 סמסטרים (2 שנות לימוד).

הלימודים בתכנית מתקיימים בבניין בצלאל הר-הצופים, ירושלים.

 

היקף הלימודים

הדרישות הלימודיות כוללות 48 נ"ז. 

 

דרישות התוכנית למעבר משנה לשנה וקבלת תואר מוסמך

 

לצורך מעבר משנה א' לשנה ב' על כל סטודנט בתכנית:

 

  1. לקבל ציון עובר בכל קורסי התכנית בשנה א'.
  2. להשלים 2/3 מחובות לימודיו העיוניים בתכנית.

 

לצורך קבלת תואר מוסמך בתקשורת חזותית יהא על הסטודנט/ית למלא אחר הדרישות הבאות:

 

  1. צבירת 48 נקודות זיכוי אקדמיות במסגרת קורסי התוכנית והפרויקט המרכזי.
  2. מילוי סך החובות האקדמיות כפי שנקבעו לתכנית.
  3. השתתפות בשתי סדנאות אורח.
  4. קבלת ציון עובר בכל קורסי התכנית.
  5. עמידה בכל הדרישות המנהליות הנדרשות מסטודנט בבצלאל.

 

מתכונת לימודים בשנת תשפ״א לאור מגבלות הקורונה

 

התרחיש הסביר כעת הוא שגם שנת הלימודים הבאה תתקיים בצל מגפת הקורונה. היות וכך, אנחנו נערכים לשילוב של למידה מרחוק ומקרוב.  חלק מהקורסים יתקיימו בקמפוס במלואם, חלק יערכו באופן מקוון וחלק ישלבו בין למידה בקמפוס ופעילות מקוונת.

 

אנחנו משוכנעים שעל חלק משמעותי מלימודי האמנות והעיצוב להתבצע מקרוב, ויש לעשות כל שניתן בכדי לאפשר זאת. בנוסף, אנחנו מניחים שגם בהינתן המשך המגפה, נוכל ללמד בקמפוסים במסגרת מגבלות התו הסגול, בקבוצות קטנות ותוך שמירה על ריחוק פיזי.

 

האווירה במסדרונות בצלאל היא יוצאת דופן, והיא חלק בלתי נפרד מההשראה, היצירה והענין של הסטודנטים/ות. אין תחליף לדעתנו, למגע הפיזי עם החומרים, למפגש הבלתי-אמצעי עם עמיתים ולהנחיה האישית של המרצים והמרצות. עם זאת, יש גם חלקים בתכנית הלימודים שניתן ללמד באופן איכותי מרחוק, ואף להפיק מכך ערכים נוספים וחשובים. 

 

באופן כזה, בשילוב של ההוראה מרחוק ומקרוב, יווצר תמהיל ייחודי, המתוכנן ומותאם לכל תכנית, באמצעותו נוכל לא רק לשמור על איכות הלמידה המאפיינת את בצלאל, אלא גם לקיים שגרת לימודים מהנה, דינמית, חדשה ורלבנטית לעת הזאת ולעולם המשתנה לנגד עינינו. 

 

הקורסים בשנתון ועיצוב תכנית הלימודים האישית

 

אנו מודעים לכך שרבים ורבות מכם/ן מעוניינים/ות שהלמידה תתקיים באופן פיזי, ולצד זה, שעבור חלקכם/ן, ישנם יתרונות בתקופה זו דווקא בלמידה מקוונת, או בשילוב של למידה פיזית ומקוונת.

לאור כך בנינו את תכנית הלימודים כך שחלק מהקורסים מוצעים במתכונת פיזית וחלקם במתכונת מקוונת. בקורסים מסוימים תתקיים ״מתכונת משולבת״, כלומר שתוכלו לבחור האם לקחת בהם חלק במתכונת פיזית או במתכונת מקוונת.

 

ברשימת הקורסים מצוין לצד כל קורס המתקיים בסמסטר א׳ באיזו מתכונת הוא יתקיים.  

 

כמה הבהרות חשובות:

 

בקורסים המוצעים ב״מתכונת פיזית״, הכוונה היא שהקורסים יתקיימו במידת האפשר באופן פיזי בלבד. זאת, כמובן, בהתייחס להנחיות משרד הבריאות הרלוונטיות. במקרה שלא ניתן יהיה לקיים את הלימודים באופן פיזי, הם יתקיימו באופן מקוון. קורסים במתכונת זו עשויים לכלול גם מספר מפגשים מקוונים. הנוכחות הפיזית בקורסים אלה היא חובה, למעט חיסורים מוצדקים.

 

בקורסים המוצעים ב״מתכונת מקוונת״, הכוונה היא שמרבית המפגשים בקורס יהיו מקוונים, אך ייתכנו במסגרתו מספר מפגשים פיזיים (למשל: מפגש פתיחת הקורס, הגשות וכו׳).

 

בקורסים המוצעים במתכונת משולבת תתקיים למידה פיזית ולמידה מקוונת, ואתם/ן מוזמנים/ות לבחור במתכונת הלמידה המועדפת עליכם/ן.  

 

בסמסטר הראשון הלימודים ביום ו׳ הם במתכונת פיזית, וביום ה׳ תוכלו לבחור האם ללמוד באופן פיזי או מקוון.

מתכונת הלימודים בקורסים השונים בסמסטר ב׳ תקבע בהמשך השנה.

 

מי שמתכונת הלימודים שלו/ה ביום ה׳ היא משולבת, כלומר כוללת קורסים פיזיים ומקוונים – יתאפשר לה/ו להתחבר לקורסים המקוונים בקבוצה מחלל ייעודי בבניין בצלאל, הר הצופים.

מה קורה בתכנית